Poznań Game Arena

W piątek na MTP rozpoczęły się targi Poznań Game Arena. To największe targi gier i rozrywki multimedialnej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od początku istnienia odwiedziło je ponad 450 000 graczy. Targi to między innymi turnieje esportowe, zawody cosplayerowe czy gry prezentowane na stoisku wystawców. PGA to też spotkania branżowe i konferencje, które skupiają ekspertów z zakresu tworzenia gier. Do Poznania przyjadą ludzie, którzy chcą się pobawić, zobaczyć prezentacje najnowszych gier, a także pograć i wziąć udział w konkursach z cennymi nagrodami.
W tym roku na PGA zaprezentuje się 220 wystawców. Spodziewamy się 80 000 fanów rozrywki multimedialnej i profesjonalnych zwiedzających nie tylko z Polski, ale z większości krajów obecnych na globalnej mapie gamingu – mówi Łukasz Wołonkiewicz, Dyrektor Poznań Game Arena. PGA ma już ponad 14-letnią historię, którą zbudowaliśmy łącznie z ponad 440 000 polskich i zagranicznych fanów sprzętu i produkcji - dodaje.
     Równolegle na MTP odbywa się Game Industry Conference (GIC), czyli coroczna konferencja branżowa, jedno z najważniejszych miejsc spotkań polskiego przemysłu gier komputerowych, a także największa w regionie CEE impreza twórców gier. Sektor producentów gier w Polsce szacowałbym obecnie na przeszło 400 studiów i około 6000 ludzi. W Indie Games Polska regularnie organizujemy ich obecność na najważniejszych wydarzeniach branżowych, czy to na świecie czy właśnie teraz na PGA i wydaje się, że mamy dobry przegląd tego co się dzieje. Z każdym naborem na kolejne targi ujawniają się studia, o których wcześniej nie wiedzieliśmy, a które mają grę wyprodukowaną przynajmniej do połowy i chcą ją zacząć promować. Tempo wzrostu w tej branży jest ogromne - mówi Jakub Marszałkowski z zarządu Fundacji Indie Games Polska, organizator Game Industry Conference w Poznaniu.
     Pierwszy dzień PGA, piątek, to już tradycyjnie VIP Day za bilet wstępu na ten dzień w kasie trzeba zapłacić 150 złotych. W sobotę za wstęp na PGA zapłacimy w kasie przed wejściem 39 złotych, a w niedzielę 30 złotych. W piątek targi czynne będą od 10.00 do 18.00, w sobotę od 9.00 do 20.00, a w niedzielę od 9.00 do 18.00. Wszystkie szczegóły znaleźć można tutaj.

Data: 11.10.2018, godzina: 20:29:00.