Muzyka Na Piętrze

Oto playlista z artystkami i artystami, którzy zagrają w ramach cyklu w Scenie na Piętrze: Koncerty w Poznaniu #2019. Bilety dostępne są online na portalu bilety24.pl oraz stacjonarnie w kasie Kina Muza.

Jungstötter
13.11.19, g. 20:00 | bilety: 35 zł | 40 zł (w dniu koncertu)
Krytycy porównują jego twórczość do takich artystów jak Nick Cave czy Bad Seeds. Jungstötter zaprezentuje swój debiutancki album “LOVE IS”. Za jego produkcję odpowiedzialny był Max Rieger.

Skubas
14.11.19, g. 20:00 | bilety: 45 zł | 50 zł (w dniu koncertu)
Autor być może najpiękniejszej polskiej piosenki miłosnej o… braku miłości. Kiedyś znany głównie na scenie klubowej, ze współpracy m.in. z Noviką, Envee i Smolikiem. Od czasu swojego debiutu SKUBAS zagrał kilka tras koncertowych i wystąpił na wszystkich liczących się festiwalach (Open’er, Orange Warsaw, Jarocin, Przystanek Woodstock, itp.).

EABS
15.11.19, g. 20:00 | bilety: 45 zł / 50 zł (w dniu koncertu)
Po świetnie przyjętym przez publiczność i krytyków debiutanckim krążku EABS Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda), zespół powraca z albumem „Slavic Spirits”. To próba kontaktu ze światem bezpowrotnie utraconej kultury, która przez niepiśmienność słowian nigdy nie zostanie już dokładnie zbadana. Pod wpływem inspiracji rozważaniami wielu muzyków, historyków, dziennikarzy, pisarzy a nawet psychoterapeutów bardzo szybko zaczęły pojawiać się kompozycje, które zespół wydostał z głębi swojego ducha i wyobraźni.

Jarecki
22.11.19, g. 20:00 | bilety: 30 zł | 35 zł (w dniu koncertu)
Szczere teksty, niepodrabialny wokal, sekcje instrumentalne i umiejętne łączenie gatunków – tak można opisać styl artysty. Na co dzień koncertuje z Grubson’em i Dj BRK; na koncie ma jednak współpracę z czołowymi przedstawicielami polskiej sceny muzycznej takimi jak: Ten Typ Mes, Flirtini, Ras, Krzysztof Zalewski, Bednarek i wielu innych. W swojej dotychczasowej karierze zagrał setki koncertów w tym na największych krajowych scenach muzycznych przed takimi gwiazdami światowego formatu jak: Nick Cave czy Arctic Monkeys.

Wczasy | support: Cudowne Lata
23.11.19, g. 20:00 | bilety: 25 zł | 30 zł (w dniu koncertu)
Duet Wczasy łączy w swojej muzyce polską zimną falę z synth-popowymi przebojami w stylu lat 80. i 90. Mocne, emocjonalne polskie teksty, przebojowość, autorskie teledyski i żywiołowe koncerty sprawiły, że o Wczasach zrobiło się ostatnio głośno wśród fanów polskiej muzyki alternatywnej.

teepee
26.11.19, g. 20:00 | bilety: 25 zł | 30 zł (w dniu koncertu)
Wiosną okazali się objawieniem festiwalu Spring Break. Dreampopowy duet teepee pojawił się na czeskiej scenie niezależnej w 2015 roku. Natychmiast zaczęli robić zamieszanie w lokalnym środowisku muzycznym hipnotyzującymi występami i teledyskami. Brzmienie zespołu to odurzające harmonie wokalne połączone z delikatną gitarą akustyczną i brudniejszą gitarą elektryczną. To także subtelne sample i melancholijne teksty wyśpiewane po angielsku.

x

Zobasz także

Nowa fala dancingu

„W narodzie wciąż jest tęsknota za dancingiem – i to nie tylko u starszych przedstawicieli ...