"Dagegrafia" M. Mańkowskiego

Wystawa fotografii Macieja Mańkowskiego, wielka gratka dla wielbicieli mariażu starych technik i nowych technologii. Odbywa się w ramach IV Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki.


Maciej Mańkowski- znany poznański fotografik, pasjonat nowych technologii, laureat znaczących konkursów fotograficznych, kurator międzynarodowych wystaw fotografii użytkowej.

Jego dzieła nas zatrzymują. Dzięki jego sztuce zauważamy, że mijamy fotografie, które dziś wyglądają inaczej niż wczoraj. Wspólnie z Maciejem Mańkowskim podziwiamy nowe technologie, ale ten podziw zaprowadza nas do zbadania technologii minionych epok, zauważamy jak na naszych oczach zmienia się pojęcie obrazu, jak przenikają się nawzajem formy malarskie z technikami fotograficznymi, doświadczenia z przeszłości z estetyką nowoczesności. To są znaki współczesnej sztuki w jej najnowszych, trendach, spotykanych w najbardziej cenionych salonach.

Wernisaż 18. października 2018, godzina 18.00, Sala Multiroom, Metalmex - akcesoria meblowe,
ul. Wierzbowa 162, Poznań-Wysogotowo
Komisarz wystawy: Violetta Kowalczyk

ORGANIZATORZY: V.A. Gallery Poland, Metalmex - akcesoria meblowe, Fotografia WBPiCAK w Poznaniu, Stowarzyszenie Metal Merge, QESA

V.A. Gallery Poland powstała aby promować polską sztukę współczesną. Jest naturalną kontynuacją działań Stowarzyszenia Metal Merge i stworzonego z jego inicjatywy salonu kulturalnego. W ofercie Galerii znajdują się zarówno dzieła uznanych już twórców, jak i prace młodego pokolenia dopiero rozpoczynającego swoją artystyczną drogę. Więcej na stronie: http://www.va-gallery.pl/

"MARIAŻ SZTUKI Z BIZNESEM" to cykl wydarzeń artystyczno-kulturalnych zainicjowanych ponad pięć lat temu przez firmę Metalmex oraz Stowarzyszenie Metal Merge. Ideą spotkań jest stworzenie platformy łączącej dwa różne światy: sztuki i biznesu. Odbywają się one we czwartki, na wzór Czwartkowych Obiadów organizowanych przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Obecnie głównym organizatorem spotkań jest V.A. Gallery Poland.

STOWARZYSZENIE METAL MERGE powstało by wspierać działalność artystyczną i przy pomocy sztuki konsolidować środowisko biznesowe. Więcej na stronie:
http://www.violart.pl/

WSTĘP WOLNY!
Data: 10.10.2018, godzina: 14:03:07.