Przeboje ABBY dla seniorów

W latach 90-tych popularny był zespół ABBA po polsku, który na swoim koncie miał wiele sukcesów artystycznych, programów telewizyjnych, koncertów. Dzisiaj Alina Pszczółkowska i Michał Gielniak pojawili się w nowej konfiguracji. Do zespołu dołączyła Ula Lidwin oraz Darek Piskorski. Połączyli siły - i teraz powstał kwartet,
który potrafi zainteresować i rozbawić każdą publiczność.
    Przekonaliśmy się o tym uczestnicząc w ich muzykaliowym koncercie w sali koncertowej Domu Pomocy Społecznej przy ul.Ugory. Każdy z członków zespołu jest znakomitym wokalistą, w całości tworzą świetne połączenie glisandowych okatw i sopranowego, tenorowego i barytonowego brzmienia wydobywającego się w gardeł dwóch wokalistek i dwóch wokalistów. W każdej epoce jest grono melomanów, którzy z tęsknym zachwytem i łzą rozrzewnienia wspominają dawne, dobre czasy, a z niechęcia spoglądają na dni bieżące. Odnosi się to do wszystkich dziedzin życia, a więc i do muzyki wszelakiej.
 
   Szanujmy wspomnienia - taka dewiza przyświeca organizatorom Senioralnych spotkań z muzyką jakie raz w miesiącu przygotowują specjalnie dla pensjonariuszy D.P.Sów z aglomeracji poznańskiej. W repertuarze czworki poznańskich wokalistów usłyszeliśmy największe hity ABBA, która niedawno oznajmiła, że po 35 latach postanowila sie reaktywować, a w grudniu ma być już pierwszy singiel muzykalnych szwedów. W recenzowanym koncercie usłyszeliśmy m.in.Mamma Mia, Dancing Queen, Super Truper, Waterloo, Marina, Volare, La bamba ,piosenki włoskie, polskie z okresu big beatu oraz światowe hity z list przebojów (Stand by me, Jambulaya). To są standardy, a jak wiadomo tradycja nie poddaje się akademickim metodom. Można ją jedynie zgłębić poprzez obserwację i wykonywanie "po swojemu", tak jak to czyni czwórka poznańskich wokalistów, a nie naśladownictwo.Potrfią przekazać sekrety smaku i elegancji składajace się na styl. I tak dalej, i tak dalej. Był to ostatni przed wakacjami występ w ramach Senioralnych Spotkań z Muzyką.
Krzysztof Wodniczak
Fot. Roman Szymański
Data: 22.06.2018, godzina: 07:24:22.