Chris w Poznaniu, Micke w Warszawie

Bracia Jaggerowie pojawią się w Polsce w kwietniu i lipcu 2018 r.Chris z zespołe Accustic Roods, Micke z The Rolling Stones. Obydwaj są indiwidualnościami i ciągle wpisują się do historii rock and rolla. Obydwaj odtwarzają niepowtarzalną atmosferę na koncertach - wiadomo ta sama krew i temperament sceniczny.
Skonfrontujemy to w kwietniu w Poznaniu i w lipcu w warszawie. Koncert odbędzie się 28 kwietnia w sobotę o godzinie 19. W sali World Trade Centre w Poznaniu przy ulicy Bukowskiej 12, wejście od. ul. Grunwaldzkiej.
 Krzysztof Wodniczak prezes Towarzystwa PTAAAK
***

Chris Jagger (ur. 19 grudnia 1947 w Dartfort) – młodszy brat Micka Jaggera z The Rolling Stones. swoją profesjonalną muzyczną karierę rozpoczynał we wczesnych latach 70. nagrywając dwa albumy :” You know the name, but not the face” (1973) i „The Adventures of Valentine Vox the Ventriloquist” ( 1974) dla Davida Geffena z Asylum Records z Los Angeles. Użyczył też swojego głosu na płycie Erica Claptona „ No reason to cry” ( 1976). Poza działalnością muzyczną Chris zajmował się również aktorstwem i dziennikarstwem. Podczas swojego debiutu scenicznego na deskach The Citizen’s Theatre w Glasgow partnerował Pierce Brosnanowi. Wystąpił też w kilku filmach i produkcjach telewizyjnych. Pisuje do wielu gazet i magazynów: The Daily Telegraph, The Guardian, The Mail on Sunday, Rolling Stone. W ostatnim czasie Chris przygotował i zaprezentował na falach radia BBC trzyczęściową audycję o ojcu brytyjskiego bluesa Alexisie Kornerze. Ukończył też film o legendarnych artystach Jako autor piosenek współpracował z francuskim producentem Franck Langolfem ( Vanessa Paradis) oraz pomagał bratu przy tworzeniu materiału na płyty The Rolling Stones „ Dirty work” i „ Steel wheels”, na którym oprócz towarzyszącego mu zespołu udzielali się: David Gilmour (Pink Floyd), Dave Stewart (Eurythmics) i Leo Sayer. Od tej pory regularnie koncertuje głównie ze swoim zespołem Atcha lub folkowo-akustycznym Acoustic Trio ( w Europie, Kanadzie, Japonii, Australii) oraz nagrywa płyty. Ostatnim, dziesiątym z kolei studyjnym albumem Chrisa jest płyta „Concertina Jack” wydana pod koniec 2013 roku z gościnnym udziałem brata Micka, członków sekcji dętej The Rolling Stones: Boby Keysa i Tima Riesa oraz byłego współpracownika Chrisa, znakomitego irlandzkiego gitarzysty Eda Deana. Muzyczna twórczość Chrisa Jaggera to mieszanka folku, bluesa, cajun i muzyki country, pełna żywiołowości, pozytywnej energii i radości z grania. Swój muzyczny i organizacyjny talent Chris zaangażował też podczas koncertów charytatywnych: „ Bop for Bośnia” ( wspólnie z Davidem Gilmourem i Dave Stewartem) oraz dwóch imprez dedykowanych Tybetowi. Wystąpił kilkakrotnie w Polsce: ze swoim zespołem Atcha w 1998 r na zamku w Kraskowie k. Świdnicy ( dzień po koncercie The Rolling Stones w Chorzowie), w 2004 w Majątku Artystycznym w Letnicy k. Zielonej Góry, w 2014 solo i z zespołem Leszka Cichońskiego podczas wrocławskiego Thanks Jimi Festival oraz z zespołem folkowym Buraky na trzech koncertach ( Lubin, Polanica i Letnica k. Zielonej Góry ).
Data: 15.04.2018, godzina: 17:17:00.