Z Pyzą na polskich dróżkach

Przez cały lipiec i sierpień wszystkie dzieci zapraszają Filie dziecięce Biblioteki Raczyńskich.

Biblioteka Raczyńskich organizuje dla swoich zarejestrowanych czytelników wieku 7-12 lat na zajęcia w ramach Akcji lato: Z Pyzą na polskich dróżkach. Młodzi czytelnicy wezmą udział w cyklu zajęć literackich i plastycznych inspirowanych książką Hanny Januszewskiej. Uczestnicy będą zastanawiać się, czy stroje ludowe są wygodne, poznają legendy związane z miastami oraz faunę i florę polskich regionów. Podczas spotkań poznają też gwarę, ludowe przyśpiewki, nauczą się robić wydzieranki i kwiaty z bibuły. Nie zabraknie aktywności teatralnych i filmowych. Zajęcia są bezpłatne, obowiązują zapisy.
Biblioteka dla dzieci Wiek uczestników: dzieci w wieku szkolnym 7-13 lat
Adres: Al. Marcinkowskiego 23

Sprawdź, jak w Smoczej Jamie zjawił się Smok Wawelski, skąd w Wieliczce pojawiła się sól, co sprawiło, że Lech postanowił zostać w Gnieźnie i gdzie poszli dwaj jego bracia. Znajdź odpowiedź na pytanie, dlaczego myszy tak bardzo nie lubiły Popiela i jak próbował się przed nimi schować. Wskocz na wieżę naszego ratusza z dwoma koziołkami, a na deser spróbuj i poznaj historię wybornych rogali świętomarcińskich. To wszystko, a nawet więcej czeka cię podczas podróży w naszej bibliotece, do której zapraszamy razem z Pyzą, bohaterką książek Hanny Januszewskiej („Pyza na polskich dróżkach”). Razem poznamy najpiękniejsze polskie legendy i weźmiemy udział w wielu ciekawych grach, zabawach literackich oraz plastycznych.
Dodatkowe atrakcje: W dniach 9.07, 11.07, 16.07, 18.07 zapraszamy przedszkolaków na „BAJKOCZYTANIE Z PYZĄ WĘDROWNICZKĄ”. W godzinach od 16.00 do 17.00. Prowadzimy zapisy (osobiście lub telefonicznie) – max 10 osób z pełnoletnimi opiekunami. Zajrzyj do swojej osiedlowej biblioteki i sprawdź jakie atracje na Ciebie i Twoje dzieci czekają.

x

Zobasz także

Między muzyką a wierszem

Musi być przestrzeń w muzyce i w wierszu Muszą być miejsca puste na wybrzmienia. Jacek ...