Wakacyjne koncerty AM

W Poznaniu zainaugurowano cykl wakacyjnych koncertów pt. Scena Letnia w Akademii Muzycznej. Wydarzenie zostało przygotowane m.in. z myślą o mieszkańcach miasta, którzy planują spędzić lato w Poznaniu. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.
W programie koncertu inauguracyjnego Sceny Letniej w Akademii Muzycznej znalazły się m.in. utwory Jana Sebastiana Bacha, Johannesa Brahmsa i Anatolija Kusjakowa. Koncerty odbywać się będą w wybrane dni lipca i sierpnia w Auli im. Stefana Stuligrosza. W ostatni dzień sierpnia muzycy zagrają na dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania. W ramach cyklu zaplanowano w sumie 11 tematycznych spotkań z muzyką.

– Tradycja muzycznych spotkań w okresie letnim ma ponaddwudziestoletnią tradycję. Widząc wielkie zainteresowanie melomanów tym projektem, możemy przypuszczać, że atrakcyjny, zróżnicowany repertuar oraz wysoki poziom wykonawczy sprawią, że i w tym roku prezentacje muzyczne w siedzibie Akademii oraz na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania staną się ważnym punktem wakacyjnej oferty kulturalnej naszego miasta – poinformowała w imieniu organizatorów Anna Czajkowska-Zimnicka z Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

Jak dodała, wakacyjne koncerty cieszyły się w poprzednich latach „wielkim uznaniem i zainteresowaniem poznańskich melomanów oraz przybyłych do naszego miasta turystów”.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Akademii Muzycznej we współpracy z Akademią Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego i Urzędem Miasta Poznania. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.

x

Zobasz także

Jesienna nostalgia w Poznaniu

Jesień to moment wspomnień i refleksji. Chciałbym, byśmy zawsze pamiętali o tych, którym coś zawdzięczamy. ...