„Ukryty skarb” w zajezdni

Premiera filmu ?Ukryty skarb? i zwiedzanie z przewodnikiem jednej z najstarszych zajezdni tramwajowych w Europie to propozycja, którą na piątkowy wieczór przygotowało poznańskie MPK.

?Ukryty skarb? to wzruszający film o ludziach i ich pracy, która przeistoczyła się w życiową pasję. Jest wśród nich młoda pielęgniarka, która wybrała zawód motorniczej, żeby jeździć ulubionym tramwajem – ?szpinakowym słoneczkiem?. Jest wśród nich ślusarz i monter i wielu, wielu innych, którzy w chwytający za serce, prosty sposób mówią o swoim systemie wartości, o tym co w życiu jest dla nich najważniejsze.

Film powstał z okazji 130-lecia komunikacji miejskiej. Dlatego najlepszym miejscem na jego premierową projekcję jest stara zajezdnia przy ul. Gajowej, tak ściśle związana z dziejami komunikacji miejskiej.

Na ten premierowy pokaz wszyscy chętni mogą czuć się zaproszeni w piątek 20 sierpnia (wejście od ul. Zwierzynieckiej) Seanse o godz. 19.00, 19.45 i 20.30.

Po projekcji być może po raz ostatni będzie można wraz z przewodnikiem zwiedzić jedną z najstarszych zajezdni w Europie. Wszystkim chętnym zagwarantowano dojazd do zajezdni specjalnym tramwajem, którego trasa prowadzi przez całe śródmieście. Trasa i godziny odjazdu ? na stronie internetowej MPK: www.mpk.poznan.pl.

Zarówno seanse jak i dojazd do zajezdni będą bezpłatne.

Premiera telewizyjna filmu planowana jest na 22 sierpnia o godz. 19.30 na antenie Telewizji Poznań.

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...