Skowronki zaśpiewają w Tokio

Rok 2019 jest rokiem jubileuszu 100-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polska i Japonią. Z tej okazji Chór Dziewczęcy SKOWRONKI z Poznania został zaproszony do wzięcia udziału w Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym „3rd International Music Meeting Japan 奏 2019 Tokyo”, który odbędzie się w lipcu bieżącego roku. Oprócz udziału w festiwalu Chór wystąpi podczas kilku koncertów poza Tokio. Koncerty Chóru SKOWRONKI będą doskonałą okazją do uczczenia rocznicy i zaprezentowania japońskiej publiczności polskiej muzyki chóralnej w najlepszym wykonaniu. Nie bez znaczenia jest też sposobność zetknięcia się polskich dzieci z przebogatą kulturą japońską.
Przyjazd i udział polskiego chóru w Festiwalu będzie szeroko prezentowany w japońskich środkach masowego przekazu.
Chór Dziewczęcy Skowronki jest jednym z najlepszych zespołów dziewczęcych w Polsce i na świecie, laureatem pierwszych nagród w aż ośmiu europejskich konkursach chóralnych i najbardziej prestiżowego polskiego trofeum – Złotej Lutni Ogólnopolskiego Turnieju Legnica Cantat.
SKOWRONKI mogą poszczycić się najdłuższą tradycją wśród chórów dziecięcych – już 69 lat koncertują na estradach Polski, USA, Austrii, Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Włoch, Czech, Węgier, Słowenii, Rumunii, Danii, Szwecji, Rosji, Litwy i Łotwy. Od początku swojego istnienia chór jest związany z Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu.
Dyrektorem artystycznym i dyrygentem chóru jest Alicja Szeluga.
W repertuarze zespołu znajdują się utwory kompozytorów wszystkich epok, nierzadko dzieła skomponowane specjalnie dla chóru lub utwory mniej znane, a odkrywane przez niego dla szerokiej publiczności.
Koncerty SKOWRONKÓW, wzbogacane elementami choreograficznymi są za każdym razem spotkaniem z muzyką wykonywaną na najwyższym poziomie, a w pamięci słuchaczy pozostawiają niezapomniane wrażenia.
W grudniu 2015 roku chór wystąpił na deskach nowojorskiej Carnegie Hall, osiągając spektakularny sukces. Podczas tournée SKOWRONKI wystąpiły również w siedzibie ONZ, w Konsulacie Generalnym RP i na Uniwersytecie w Connecticut.
– W tym roku Jarmark Świętojański odbędzie się po raz 44. Impreza wpisała się już w tradycję poznaniaków. Sądzimy, że tegoroczna oferta zainteresuje nie tylko mieszkańców miasta, ale też turystów – podkreśliła prezes organizującej imprezę spółki Targowiska Iwona Rafińska.

x

Zobasz także

Jesienna nostalgia w Poznaniu

Jesień to moment wspomnień i refleksji. Chciałbym, byśmy zawsze pamiętali o tych, którym coś zawdzięczamy. ...