„Kwartet” w Nowym

W Teatrze Nowym przy ul. Dąbrowskiego 5 na scenie dużej (tel. 61 847-24-40) w poniedziałek 6 czerwca 2011, o godz. 18.00 i 20.30 zobaczyć będzie można sztukę Bogusława Schaeffera, w której zagrają czterej bardzo znani aktorzy, a która niewiele będzie miała wspólnego z naszym poznańskim, granym z przerwami od czterech lat, ?Kwartetem? Ronalda Harwooda.

W poniedziałek, 6 czerwca, w Teatrze Nowym zagrają:

  • Jan Frycz
  • Jan Peszek
  • Mikołaj Grabowski
  • Tomasz Karolak

?Kwartet? Bogusława Schaeffera to spektakl grany nieczęsto. Miłośnicy teatru i muzyki lubią wracać do historii o czterech aktorach poszukujących na oczach widzów sensu dla swego życia, dla teatru i sztuki jako takiej. Cały smak tkwi w tym, iż tekst i zarysowana sytuacja dramatyczna są zaledwie partyturą dla improwizujących artystów. Znakomite aktorstwo, atmosfera „półprywatności”, zmienność konwencji, zaskakujące widza niespodzianki ? wszystko to sprawia, że co wieczór mamy inne, bardzo dowcipne widowisko.

Bogusław Schaeffer urodził się w roku 1929. Stworzył około 550 dzieł muzycznych w 23 różnych gatunkach i 44 sztuki teatralne (tłumaczone na 17 języków), które grane są z dużym powodzeniem tak w kraju, jak i za granicą.

Bilety:

Drogie, bo kosztują: normalny 120, a ulgowy 90 zł. Jednak na pewno się opłaca, bo teatr opłacalny zawsze jest.

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...