Jesień z Indianami

19 października po raz kolejny odbędzie się w Poznaniu Jesienne Pow Wow, czyli Międzynarodowy Festiwal Muzyki i Tańca Indian Ameryki Północnej.
Festiwal Pow Wow to wydarzenie wzorowane na spotkaniach indiańskich z przełomu XIX i XX wieku. Na współczesnych Pow Wow w USA i Kanadzie Indianie kultywują stare tradycje i więzi społeczne, modlą się poprzez muzykę, tańce i pieśni. Pow Wow odbywają się również w Europie, a Poznań będzie organizował już po raz trzeci. Miejscem spotkania będzie, jak poprzednio, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2, im. Charles’a de Gaulle’a w Poznaniu (XVI LO), ul. Tarnowska 27, w g. 14.30-22. Organizatorem jest fundacja Bieg Na Rzecz Ziemi (Run For The Earth).

Pow Wow to wydarzenie pełne indiańskiej muzyki, tańca, duchowości, barwnych strojów. Organizatorzy podkreślają, że Pow Wow to wspólnota ludzi o różnych przekonaniach, temperamentach, różnych zawodów i aktywności. Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Poznania.

Fot. Krzysztof Karczewski

x

Zobasz także

Muzyka Na Piętrze

Oto playlista z artystkami i artystami, którzy zagrają w ramach cyklu w Scenie na Piętrze: ...