Wykład o muzyce

Uniwersytet Adama Mickiewicza i Miasto Poznań zapraszają na wykład otwarty jednej z najciekawszych postaci współczesnej muzykologii światowej – prof. Karola Bergera. Będzie on nosił tytuł „Muzykologia wobec współczesnej humanistyki”, a odbędzie się w poniedziałek, 6 czerwca 2011,o godz. 10.00 w sali posiedzeń Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk przy ul. Mielżyńskiego 27/29.

Prof. Karol Berger

Karol Berger (USA) był mieszkańcem Warszawy do 1968 roku, w którym to przerwał studia muzykologiczne na Uniwersytecie Warszawskim i wyemigrował do USA. W 1975 roku ukończył muzykologiczne studia doktorskie na Uniwersytecie Yale. Od 1982 roku jest profesorem muzykologii Uniwersytetu Stanforda w Kalifornii. Wśród jego licznych nagród należy wymienić Nagrodę im. Ottona Kinkeldeya za książkę Musica Ficta (Cambridge University Press, 1987) nadaną mu przez Amerykańskie Towarzystwo Muzykologiczne oraz Nagrodę Fundacji im. Alfreda Jurzykowskiego, której laureatem został w 1995 r. Zainteresowania humanistyczne Karola Bergera skupiają się na problematyce teorii sztuki, jej miejsca w życiu społecznym, ekonomicznym i politycznym, konkurując – jak sam pisze – z historią, filozofią i religią.

Wykład organizowany jest w ramach ogólnopolskiej konferencji studentów i doktorantów muzykologii, która będzie miała miejsce w dniach 6-9 czerwca 2011 r. w Poznaniu.

x

Zobasz także

Jak napisać kryminał

Kolejne spotkanie w Herbaciarni Bibliotece Raczyńskich 7 stycznia we wtorek o godz. 17. Herbaciarnia Biblioteki ...