Sztuka znów szuka malucha

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu ma przyjemność zaprosić wszystkich w sobotę i niedzielę, 19 i 20 lutego 2011 na kolejną odsłonę projektu, w którym artyści zwracają się do najmłodszej części widowni. Będzie można zobaczyć w sumie aż pięć przedstawień dla dzieci – 2 w sobotę i 3 w niedzielę.


SOBOTA 19 luty 2011

1. GODZ. 10:00 ? teatr Atofri ?Jabłonka? (1-5 lat)
Inspiracją do spektaklu jest tekst ?Wczora z wieczora? zapisany w zbiorach Oskara Kolberga. Prosta opowieść o jabłonce, na której zakwita czerwono-zielone jabłko. Pieje kogut, zawiał wiatr – kto zerwie jabłko z jabłonki? Spektakl wypełniony śpiewem, tańcem i ludowymi zabawami.

2. GODZ. 11:00 i 12:30 – Studio Blum ?Co to?? (0-4 lat)
HOPEK i SIUPEK – dwa zabawne stworki, będące łącznikami różnych światów: dziecięcego i dorosłego, wyobraźni i realności, teatru i codzienności – wyczarowują barwną miękką i przytulną rzeczywistość dziecięcej zabawy. Dzięki nim pluszowe figury wydobywają się ze snu, ożywają w przestrzeni pośród małych widzów, by ostatecznie utworzyć kolorową płaszczyznę dziecięcego obrazka.

NIEDZIELA 20 luty 2011

1. GODZ. 10:00 i 11:30 – Robert Jarosz/The Moods ?Układanka? (3-5 lat)
Spektakl osadzony w świecie figur geometrycznych, wypełniony fascynującymi dźwiękami i kolorami. Akcja to wyprawa estetyczna, odnajdywanie nowych form geometrycznych oraz odkrywanie ich zastosowania. To niezwykła podróż, która za każdym razem fascynuje dzieci.

2. GODZ.10:30 ? teatr Atofri ?Pan Satie? (1-5 lat)
Kim Jest Pan Satie? Dzwiękiem, Rytmem. Pan Satie jest Muzyką. W papierowej scenografii powstają obrazy inspirowane utworami Erika Satie. Zabawy z dziecięcej wyobraźni łączą się z brzmieniem preparowanego pianina.

3. GODZ.16:00 i 17:30 – Teatr Poddańczy ?W szufladzie? (1-3 lat)
Dzieci zostają wprowadzone w świat teatru opowiadaniem o magicznej linii oddzielającej światy – Tu i Tam, świat realny od świata teatru. Scenografię stanowią tajemnicze komódki i szuflady. W każdej z nich mieszka jeden z żywiołów. Są one bohaterami opowieści. Wszystko tworzone jest poprzez zabawę w nazywanie – układanie słów, wydobywanie z przedmiotów dźwięków, zabawę rytmami, które dzieci chętnie naśladują, włączając się w tworzenie świata na scenie.

Miejsce:

Centrum Kultury Zamek
sala Pod Zegarem, Sala Kominkowa i sala nr 218

Bilety:
Cena: 10 zł
Rezerwacja tel. 61 646 44 70, bądź e-mail: rezerwacje@csdpoznan.pl.

Dodatkowe informacje:

Barbara Małecka – tel. 608 464 644

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...