Metro w Poznaniu

Najsłynniejszy polski musical – „Metro” Teatru Studio Buffo – zawita ponownie w Poznaniu i będzie można go zobaczyć w poznańskiej hali Arena we wtorek, 8 marca 2011, o godz. 17:30 i 20:30. Musical obecnie świętuje swoje 20-lecie, a wciąż cieszy się niezmienną ogromną popularnością wśród publiczności w całej Polsce.

Organizator – warszawska Flota Filmowa Sp. z o.o. ? ma nadzieję, że spektakl również dla poznańskiej widowni będzie niezapomnianym i pełnym wzruszeń przeżyciem.

Musical „Metro” jest wystawiany nieprzerwanie od 1991 r. Na przestrzeni lat został okrzyknięty nie tylko najsłynniejszym polskim musicalem, lecz również zyskał miano kultowego wydarzenia teatralnego.

Żadne polskie przedstawienie dramatyczne, komediowe, operowe, kabaretowe czy rewiowe nie przyciągnęło tak szerokiego grona widzów – ponad 1 500 przedstawień obejrzało 1 500 000 osób.

O powodzeniu musicalu „Metro” oraz uznaniu publiczności decyduje połączenie świetnej muzyki i choreografii ze współczesnym, a także niezwykle dynamicznym charakterem przedstawienia. Spektakl nasycony jest kolorami i niesamowitymi, laserowymi efektami świetlnymi.

O „Metrze”
Musical opowiada historię młodych ludzi, którzy nęceni przez różnych łowców głów i talentów chcą wejść na drogę kariery. Ich oczekiwania i marzenia stykają się jednak z brutalnym światem. Ci wrażliwi, młodzi, początkujący artyści muszą zmierzyć się z cynizmem, odrzuceniem i siłą pieniądza. Czy o to im chodzi? Czy warto wejść w brutalny świat show biznesu z akcentem na biznes? Przed takimi pytaniami stają bohaterowie spektaklu.

W musicalu grupa młodych wykonawców opowiada o swoich marzeniach, a każda wyśpiewana nuta, każdy wytańczony takt jest tych marzeń spełnieniem. Widzimy więc na scenie pasję i entuzjazm, taniec i śpiew jakiego nie znał polski teatr. Jest tam miłość, szaleństwo i młodość. I to wszystko sprawia, że granica między teatrem a rzeczywistością staje się płynna, akcja spektaklu zdaje się wykraczać daleko poza teatralne foyer, a czas staje się wyłącznie funkcją wyobraźni… Czas trwania przedstawienia (z 1 przerwą) ? 135 min

Historia
Prapremiera musicalu odbyła się 30 stycznia 1991 roku w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Od tego czasu spektakl wystawiany był już ponad 1500 razy zarówno w Polsce, jak i na świecie, m. in. na Broadway’u w Teatrze Minskoff (premiera – 16 kwietnia 1992 r.), w Operetce Moskiewskiej (premiera – 22 października 1999 r.) oraz Sankt Petersburgu, a także w Roubaix i Orléans we Francji.

Występowali w nim tacy artyści jak: Edyta Górniak, Katarzyna Groniec, Bogusław Linda, Olaf Lubaszenko, Cezary Pazura, Robert Janowski, Michał Milowicz, Ewelina Flinta, Dorota Rabczewska i wielu innych.

Od 1997 roku jest grany w Teatrze Studio Buffo w Warszawie.

Bilety:

W cenie 60 zł, 70 zł, 80 zł, 90 zł, 100 zł oraz 130 zł do nabycia na http://www.ebilet.pl oraz w sieci punków ebilet. Wykaz punktów na stronie http://metrowpoznaniu.pl. tam też można uzyskać więcej informacji o przedstawieniu i samym musicalu .

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...