Marcinek zamieni się w Hogwart

Katarzyna „Katie” Kowalewska, polska babcia znanej na całym świcie pisarki J.K. Rowling, urodziła się już w Anglii w South Gloucestershire. Ale jej rodzice przypłynęli do Wielkiej Brytanii z Bogucina pod Poznaniem. J. K. Rowling, 49-letnia autorka bestsellerowego cyklu przygód o Harrym Potterze, z dumą mówi dziś o polskich korzeniach.Dlatego niezwykle miło nam poinformować, że jako miejsce nakręcenia swego rodzaju prequela Harrego ? trylogii opartej na książce „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”, autorka wskazuje właśnie Poznań! Hogwartem stanie się poznański ?Marcinek”! – Potwierdzam, że Poznań został wybrany przez pisarkę na miejsce kręcenia filmu. Myślę, ze zdecydowała nie tylko atrakcyjność szkoły, ale i rosnąca popularność Poznania ? mówi prezydent Poznania, Ryszard Grobelny. – Nasze miasto na Wyspach słynie z otwartości, którą przecież nie tak dawno okazywaliśmy gościom podczas Euro 2012. ? dodaje Prezydent. Pierwsze rozmowy już się odbyły. Poznan Film Commission, odpowiedzialny za promowanie potencjału filmowego Poznania wśród producentów i reżyserów filmowych, wziął na siebie ciężar negocjacji i odniósł już nawet pierwsze sukcesy.
– Udało się nam znaleźć miejsce, gdzie rozgrywana będzie akcja filmu ? mówi z dumą Michał Gramacki z PFC ? Miejsce, które zachwyciło autorkę klimatem zbliżonym do tego znanego z książek. I rzeczywiście, budynek I LO, popularny ?Marcinek” zachwyca zarówno fasadą, jak i przestronnymi wnętrzami. Wkrótce w tej szkole pojawią się nowi uczniowie a tematyka lekcji będzie znacznie odbiegać od tej od obecnej. – Magia! ? podsumowuje Michał Gramacki. Na razie nie wiadomo, kiedy pierwszy z filmów zadebiutuje w kinach, ani kto zagra głównego bohatera. W załącznikach zdjęcia, które zachwyciły producentów.

x

Zobasz także

Jak Paderewski do Poznania

Liczni pasażerowie na poznańskim Dworcu Głównym PKP w Poznaniu byli w niedziele 15 grudnia, grubo ...