Mały Książe i PTT

Już w najbliższy weekend, czyli od 25 do 27 listopada 2011, zawsze o godz. 20.00, w hali nr 2 Międzynarodowych Targów Poznańskich. odbędzie się premiera spektaklu ?Desert?, w choreografii Pauliny Wycichowskiej. Przedstawienie przygotowywane przez Polski Teatr Tańca jest próbą nowej interpretacji „Małego Księcia” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, oglądanego z perspektywy osoby dorosłej.

Fot. Zdjęcie z próby

W swoim projekcie Paulina Wycichowska odwołuje się do bettelheimowskiego, głęboko psychologicznego sposobu czytania baśni, pozwalającego zobaczyć klasycznych już bohaterów współczesnej literatury w zupełnie innym świetle. Idealistyczny, stereotypowy obraz tytułowej postaci zostaje zakwestionowany Jak zaznacza choreografka, ?Mały Książę? to dla niej przede wszystkim opowieść o samotności i to właśnie ona będzie osią opowieści przekładanej na język teatru tańca.

Przestrzenią podróży w jaką zabiera nas artystka jest tytułowa pustynia ? miejsce konfrontacji z samym sobą, a także obszar pozwalający otworzyć się na innych, z wszystkimi ich niedoskonałościami.

Autorem muzyki skomponowanej specjalnie na potrzeby przedstawienia jest Szymon Brzóska, a nad stroną dramaturgiczną spektaklu czuwa Agata Siwiak.

Bilety:
60 zł.

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...