Kryminał w Bajce

Jutro, w czwartek 19 maja 2011 o godz. 19.00 w księgarni Bajka na os. Przyjaźni 125 (tel.: 061 820-05-82 ) odbędzie się spotkanie z Joanną Jodełką autorką m. in. „Polichromii”, znakomitego kryminału kobiecego, który nagrodzono prestiżowym Złotym Kalibrem. To wyróżnienie sprawiło, że o pisarce zrobiło się głośno. Jej druga książka, ?Grzechotka?, trafia właśnie do księgarń. Wstęp wolny.
„Polichromia?

Niewątpliwym atutem książki jest jej warstwa fabularna. Niezwykłe symbole, nanizane przez autorkę niczym wielobarwne koraliki na oś fabuły, uatrakcyjniają ją, wprowadzając czytelników do tajemniczego świata średniowiecznej ikonografii. Odczytanie alegorycznych obrazów stanowi klucz do rozwiązania zagadki, dlatego też pisarka poświęciła ich opisom wiele miejsca, zapewniając tym samym miłośnikom powieści z dreszczykiem niepowtarzalną szansę na zapoznanie się z naprawdę interesującym, erudycyjnym kryminałem.

?Grzechotka?

Nasz Poznań. Policja poszukuje noworodka, który zaginął w tajemniczych okolicznościach. Nie wiadomo, co tak naprawdę stało się z dzieckiem. Porwanie dla okupu czy morderstwo? Matka jest pod wpływem środków odurzających. Nic nie pamięta. Młody i ambitny komisarz nie daje za wygraną. Wie, że musi rozwikłać tę zagadkę. Prosi o pomoc Weronikę Król, psycholożkę. W toku śledztwa pojawiają się nowe postaci. Każda z nich wprowadza do opowieści kolejne wątki, które pozornie nie mają ze sobą nic wspólnego, ale w rezultacie krzyżują się w bardzo niebezpieczny sposób. Siłą tej książki okazują się właśnie postaci z drugiego planu.
Osobnym bohaterem ?Grzechotki? jest Poznań. W ?Grzechotce? pisarka oddaje pulsujący rytm miasta, żywioł ulicznych rozmów i ? co ważne ? specyficzny i oryginalny charakter miejsc.
Nowa powieść Aśki Jodełki to kolejna udana próbka prozy kryminalnej, która wychodzi spod pióra naszych rodzimych twórców. Obie te książki potwierdzają, że wszyscy entuzjaści powieści z dreszczykiem powinni zainteresować się tą autorką.

Spotkanie poprowadzi Maciej Narożny – wielbiciel jej talentu.

x

Zobasz także

Jak napisać kryminał

Kolejne spotkanie w Herbaciarni Bibliotece Raczyńskich 7 stycznia we wtorek o godz. 17. Herbaciarnia Biblioteki ...