Kino duchowe

?Piwnica duchowa? z cyklu ?Kino duchowe? w klasztorze Karmelitów Bosych w Poznaniu, który mieści się przy ul. Działowej 25, kolejny raz odbędzie we wtorek, 31 stycznia 2012, o godz. 19.00. Tym razem pokazany zostanie film Anny Pietraszek pt. „Święta Faustyna”. Spotkanie z reżyserką i autorem muzyki do filmu – Michałem Kulenty – po projekcji prowadzi Wanda Różycka-Zborowska. Wstęp wolny.

Kino duchowe

We wtorek, 24 maja 2011, o godz. 19.00 w Klasztorze Karmelitów Bosych w Poznaniu przy ul. Działowej 25 w ramach Piwnicy Duchowej odbędzie się projekcja filmu Wandy Różyckiej-Zborowskiej ? ?Pójdź za Mną ? Testament Jana Pawła II?. W spotkaniu udział weźmie aktor Aleksander Machalica i będzie recytował fragmenty pewnej książki. Wstęp wolny.

Projekcję filmu poprzedzi prezentacja Niewidzialnego Klasztoru Jana Pawła dokonana przez o. Wojciecha Ciaka i recytacja wybranych fragmentów z książki ?Niewidzialny Klasztor Jana Pawła II? w wykonaniu Aleksandra Machalicy. Spotkanie przygotowała i prowadzi sama pani reżyser Wanda Różycka-Zborowska.

Film „Pójdź za mną. Testament Jana Pawła II”

Film powstał w 2006 roku, trwa 68 min i został oparty wyłącznie na istniejącym zapisie dokumentalnym. Wybrana konwencja pozwoliła przybliżyć Ojca Świętego, nie fałszując faktów. Twórcy pragnęli opowiedzieć możliwie jak najbardziej obiektywnie o konkretnym człowieku, jakim był Jan Paweł II.

W filmie testament papieża Polaka odczytał Krzysztof Kolberger. Dodatkowo wykorzystano teksty z pism i katechez Jana Pawła II oraz materiały archiwalne Watykańskiego Centrum Telewizyjnego i Filmoteki Muzeów Watykańskich.

Film jest próbą odpowiedzi na pytanie o to, co wniósł pontyfikat Jana Pawła II. Bowiem wielkość Papieża to nie tylko pielgrzymki, pisma i spotkania. To próba odpowiedzi, co w życie każdego z nas wniósł jego pontyfikat.

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...