Kod Janusza Stolarskiego

W sobotę, 16 października 2010, o godz. 21.00, w ramach SCENY EKSPERYMENTU DŹWIĘKOWEGO, w poznańskim KontenerArt odbędzie się spektakl pt. ?Kod?.

?Kod? to monodram Janusza Stolarskiego do muzyki Zbigniewa Łowżyła i Krzysztofa Nowikowa oraz tekstów Mateusza Marczewskiego. W czasie przedstawienia zagra na żywo na wiolonczeli Agnieszka Kowalczyk. Ogólnie jest to spektakl inspirowany spotkaniami. Pierwszym było spotkanie z Ewą Wycichowską ? tancerką, choreografem, dyrektorem Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu, która w 2005 roku zaproponowała Januszowi Stolarskiemu współpracę reżyserską i tytułową rolę w spektaklu ?Przypadki Pana von K.?. Wtedy na scenie aktor (nie tancerz) spotkał się z tancerzami. Następnym, było spotkanie z wspomnianą już muzyką Zbigniewa Łowżyła i Krzysztofa Nowikowa oraz także wcześniej wymienionymi tekstami Mateusza Marczewskiego, które znalazły się na płycie ?Kod. Zbigniew Łowżył project. Symfonia Ogrodów, cz. I?.

Janusz Stolarski – aktor, absolwent PWST im. Solskiego w Krakowie, dyplomant prof. Haliny Gryglaszewskiej. W czasie studiów – a także po ich zakończeniu – pracował wspólnie z reżyserem Mirosławem Kocurem. Jest najlepszym polskim monodramistą.

Agnieszka Kowalczyk
– wiolonczelistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu. Współpracowała już z wieloma zespołami i muzykami wykonując zarówno muzykę dawną, klasyczną, współczesną, jak też biorąc udział w wielu bardziej alternatywnych przedsięwzięciach łączących różne dziedziny sztuki.

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...