Jaskinia w TV

Jaskinię Filozofów i Pisarzy, która poświęcona była miejscu religii we współczesnym świecie, będzie można zobaczyć w Telewizji WTK

O spotkaniu tym informował portal poKULTURE.pl. Była to rozmowa prof. Tadeusza Bartosia i Jerzego Sosnowskiego, Ja w nim nawet uczestniczyłam. Przyciągnęła mnie ? Trójkową fanatyczkę – do Zamku radiowa Trójka właśnie, a dokładniej osoba pana Jerzego, który prowadzi często wieczorne Kluby Trójki i mówi mądrze.

Nie napisałam jednak nic o spotkaniu. Żadnej informacji, ani żadnej relacji, bowiem nie wydarzyło się na nim nic niezwykłego, czy nowego. Jak zwykle w polskich dyskusjach o religii zaproszeni goście reprezentowali dwa zgoła odmienne i skrajne wręcz stanowiska. Prof. Tadeusz Bartoś uważał, że Kościół to ciemnogród i lubuje się w zapóźnieniu cywilizacyjnym. Z kolei pan Jerzy Sosnowski był niejako obrońcą katolików. Choć zgadzał się po części z tym zapóźnieniem, to trochę jednak ich bronił.

Poza tym księża i biskupi byli nazywani w dyskusji grupą ?czarnych? ? typowo po polsku – i to właśnie zdecydowało o mojej decyzji nie opisania spotkania. Zresztą po jakieś godzinie stwierdziłam, że nie dowiem się niczego nowego, więc sobie poszłam. Tym bardziej, że tego dnia w telewizji transmitowali mecz Polska – Wybrzeże Kości Słoniowej, a piłka nożna to coś, co uwielbiam.

Możliwe jednak, że się pomyliłam ? nie zostałam przecież do końca. Mogą Państwo spokojnie obejrzeć relację z tego spotkania. Relacja pojawi się aż trzykrotnie:
1. 28.11. o godz. 22.15 (niedziela).
2. 29.11. o godz. 13.40 (poniedziałek).
3. 1.12. o godz. 13.45 (środa).

x

Zobasz także

Jak napisać kryminał

Kolejne spotkanie w Herbaciarni Bibliotece Raczyńskich 7 stycznia we wtorek o godz. 17. Herbaciarnia Biblioteki ...