Głośna starsza część społeczeństwa

?STARUCHY 2058? ?spektakl o takim tytule będzie można zobaczyć w piątek, 27 stycznia 2012, o godz. 19.00 w Kluboksięgarni ?Głośna?, która znajduje się na ul. Św. Marcin 30 w Poznaniu. Jest to autorski projekt Agaty Elsner i Kuby Kaprala z muzyką Jacka Kolasy. Spektakl jest bezlitośnie autogeriatryczną refleksją teraźniejszości jako wspomnienia i wspomnienia jako brzytwy.

W spektaklu przyglądać można się pleniącej się w ogrodzie starczego uwiądu młodości, a także bardzo śliniącej się starości. Tak czy inaczej widać w nim cierpkie owoce żywota.

Agata Elsner (rocznik ?83) i Kuba Kapral (rocznik ?79), poznańscy twórcy teatralni wzięli tym razem na warsztat tematy damsko?męskie: miłość, związek i zdradę. Zanurzywszy się w gęstej od dymu, alkoholu i żądzy atmosferze knajpy zadają sobie pytania: skąd przychodzimy, kim jesteśmy i dokąd zmierzamy.

(…) Te sklerotyczne wariacje na temat damsko ? męskich związków przeplatają odgrywane przez parę scenki: o związkach bez zobowiązań, ucieczce przed stabilizacją, syndromie dnia następnego. A wszystko przekłada się w przewrotną, zabawną karykaturę ?i żyli długo i szczęśliwie?.

Michał Gradowski

Informacje:
Realizacja: Agata Elsner, Kuba Kapral.
Opracowanie muzyczne: Jacek Kolasa.
Opracowanie plastyczne: Natalia Kuberska, Kuba Kapral.
Produkcja: madeinpoznan.org, Stowarzyszenie Artystyczne Kolektyw.
Premiera: Kwiecień 2010 w ramach festiwalu madeinpoznan.

Bilety:
10 zł.

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...