Elektromagnetyzm w kościele

W przedostatniej odsłonie SCENY EKSPERYMENTU DŹWIĘKOWEGO w środę, 24 listopada 2010, o godz. 19.00 wystąpią Konrad Smoleński i Raphael Rogaliński. WSTĘP WOLNY.

Scena Eksperymentu Dźwiękowego to cykl imprez prezentujących eksperymenty, których obiektem jest tkanka dźwiękowa. Martwa i żywa. Oswojona i dzika. Ładna i brzydka. Bez początku i bez końca. Od początku i do końca. Łączona z działaniami i ingerencjami w przestrzeń. Z video, winylem i widelcem. Z kablem i bez kabla. Czasem może być śmiertelnie nudna. Ale też śmiertelnie zabawna. Jednak na pewno z innej bajki.

W 2010 roku odbyły się już 4 edycje Eksperymentów w miesiącach: maj, czerwiec, wrzesień, październik. Teraz mamy edycję listopadową, nr 5, a w niej projekt pn. SMOLEŃSKI / ROGIŃSKI – FALA ELEKTROMAGNETYCZNA. Pozostanie jeszcze szósta, w grudniu.

Edycja piąta będzie spotkaniem dwóch artystów. Pierwszy to gitarzysta, jazzowy improwizator, etnomuzykolog Raphael Rogiński. Zostanie on zestawiony z drugim artystą, czyli bezkompromisowym eksploratorem hałasu w sztukach wizualnych – Konradem Smoleńskim.

Panowie planują publicznie porozmawiać, pokazać kilka fragmentów filmów i przede wszystkim generować dźwięk. Od spreparowanego Bacha do ściany hałasu, od muzyki żydowskiej po emisję częstotliwości. Swoje spotkanie określają „ładunkiem wykonującym drgania”. Rogiński i Smoleński jako elementy składowe FALI obiecują wzajemnie się indukować i mają nadzieję że emitowane promieniowanie przeniknie również publiczność.

Miejsce:
Kościół św. Krzyża ul. Ogrodowa 6.

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...