Blue Note i teatr

We wtorek, 1 lutego 2011, o godz. 20:00 na scenie klubu zamkowego stricte muzycznego mieszczącego się w Poznaniu przy ul. Kościuszki 76/78, zaprezentuje się studio, a właściwie laboratorium teatralne BAGTI, czyli m. in. ; słowo, pantomima, taniec i ekwilibrystyka, ale także muzyka.

Studio Teatralne Bagti powołane zostało do życia 12 lat temu przez studentów teatrologii poznańskiego UAM. Od kilku lat aktywnie uczesticzą w jego działaniach takze licealiści. Studio jest rodzajem teatralnego laboratorium, eksploruje obszary egzystencji hic et nunc – poprzez słowo oraz pozawerbalne środki ekspresji: pantomimę, taniec, muzykę, teatr plastyczny, ekwilibrystykę. Metodą pracy zespołu jest improwizacja, etiudy tematyczne, creation collective.

W Bagti zrealizowano dotąd 12 spektakli, wystawianych na festiwalach ogólnopolskich, w tym kilkakrotnie w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Malta.

Zespół Bagti pracuje pod okiem Ilony Konstancji Biegańskiej, absolwentki reżyserii PWST we Wrocławiu. Spośród jego członków pięcioro studiuje na kierunkach aktorskich w szkołach teatralnych w Polsce i za granicą.

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...