Zwariowani kuratorzy

W czwartek, 9 czerwca 2011, o godz. 19:00 w poznańskim Centrum Kultury Zamek na ul. Święty Marcin 80/82 (tel. 61 646 52 76) odbędzie się wernisaż wystawy CRAZYCURATORS BIENNALE III, która odbywać się będzie w Holu Kolumnowym, Holu Cesarskim, salach: 102, 103 i 104, Sali Kominkowej, na Schodach paradnych i w wieży. Wstęp wolny.

Crazycurators Biennale organizowane jest w Bratysławie od 2006 roku. Impreza skupia uwagę na młodych, innowacyjnych i eksperymentalnych formach sztuki, opierając się na bliskiej i systematycznej współpracy pomiędzy artystą i kuratorem, którzy pochodzą z różnych miast Europy, a także z odległych miejsc na świecie. (Każdy z kuratorów wybiera na Biennale tylko jednego artystę).

W trzeciej edycji Crazycurators Bienale biorą udział artyści z Czech, Polski, Węgier, Austrii, Słowacji, Niemiec, Słowenii, Serbii, USA/Nigerii, Holandii i Litwy.

W zamku swoje prace zaprezentują: Zsolt Keserue, Laura Garbštiené, Mira Gáberová, Magda Kuchtová, Mladen Bundalo, Oliver Laric, Michaela Thelenová, Tomasz Wendland, Martin Špirec, Magda Stanová, Matúš Lányi, Temitayo Ogunbiy, Matej AndraĹž Vogrincic.

Kuratorem/koordynatorem projektu jest pani Katarina Slaninova.

Koniec wystawy zaplanowany jest na niedzielę, 26 czerwca 2011, na godz. 19:00.

x

Zobasz także

Wszystko wiąże się z kobietą…

O doznaniach towarzyszących tworzeniu oraz co można wyssać z mlekiem matki rozmawiamy z rzeźbiarzem Antonim ...