Zostań architektem Poznania w 3D

Miasto Poznań ogłasza konkurs ?Zostań Architektem Poznania? na odtworzenie przestrzeni miejskiej wzdłuż fragmentu trasy Traktu Królewsko-Cesarskiego.

Miasto Poznań zachęca użytkowników aplikacji Google Earth do zabawy przy tworzeniu mapy Poznania w wersji 3D. Dla nowych użytkowników przygotowano prosty samouczek, a dla zwycięzców nagrody pieniężne.

Poznań idzie z duchem czasu i konsekwentnie wzmacnia swoją obecność w Internecie. Po mediach społecznościowych przyszła kolej na wizualizacje miasta w trójwymiarze w popularnej aplikacji Google Earth. Dzięki temu narzędziu każdy może w łatwy i szybki sposób zrobić obraz 3D wybranego miejsca.

Miasto zaprasza do wspólnej zabawy wszystkich chętnych do tworzenia wizualizacji. Konkurs ?Zostań Architektem Poznania? ma na celu odtworzenie w przestrzeni wirtualnej fragmentu Traktu Królewsko-Cesarskiego ciągnącego się wzdłuż ulic Fredry, 27 grudnia, Paderewskiego aż do Starego Rynku. Uczestnicy konkursu mogą przygotować jeden lub więcej modeli budynków konkursowych. Każdy budynek oceniany będzie osobno i za każdy przyznawane będą nagrody pieniężne i rzeczowe.

Na stronie www.poznan.pl/3D można znaleźć wszystkie informacje dotyczące konkursu: regulamin, listę budynków objętych konkursem oraz prosty samouczek. Swoje propozycje można nadsyłać do 19 grudnia 2010 włącznie. Uczestnicy mają prawo przygotować modele wszystkich budynków, ale każdy musi być nadesłany osobnym zgłoszeniem.

Internetowy know-how Poznania
W polskim Internecie, Poznań jest jednym z aktywniejszych miast. Jest niekwestionowanym liderem jeśli chodzi o wprowadzanie najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie e-administracji. W obszarze mediów społecznościowych plasuje się również w czołówce, wyprzedzając pozostałe miasta jakością komunikacji i strategicznym podejściem do tego tematu. Poznań był także pierwszym w kraju miastem, które udostępniło swoim mieszkańcom możliwość rejestracji działalności gospodarczej w Internecie.

Kontakt:

Biuro Promocji Miasta
(061) 878 50 08
Borys Fromberg
Borys_Fromberg@um.poznan.pl

x

Zobasz także

Jak napisać kryminał

Kolejne spotkanie w Herbaciarni Bibliotece Raczyńskich 7 stycznia we wtorek o godz. 17. Herbaciarnia Biblioteki ...