„ŻELAZNA DAMA”

Jest to najnowszy film z obsypaną już nagrodami i nominacjami do Oskarów grającą główną rolę wielką Meryl Streep. Tytuł oryginału brzmi: ?The Iron Lady?, a jego polska premiera to piątek, 10 lutego 2012. Film jest dramatem, powstał w Wielkiej Brytanii, a swoją światową premierę miał, jak zwykle to z filmami bywa, wcześniej, bo 8 grudnia 2011.

Informacje:
Reżyseria: Phyllida Lloyd
Scenariusz: Abi Morgan
Muzyka: Clint Mansell
Zdjęcia: Elliot Davis
Obsada: Jim Broadbent (Denis Thatcher), Meryl Streep (Margaret Thatcher), Richard E. Grant (Michael Heseltine), Alexandra Roach (Młoda Margaret Thatcher), Anthony Head (Geoffrey Howe), Olivia Colman (Carol), Roger Allam (Gordon Reece), Julian Wadham (Francis Pym), Michael Pennington (Michael Foot), Hugh Ross (Christopher Soames)

Historia:
Jak nietrudno się domyślić film jest niezwykłym portretem pierwszej w historii kobiety, która została premierem Wielkiej Brytanii i stała się jedną z najbardziej wpływowych kobiet XX wieku. Przedtem jednak pokonała bariery pochodzenia i płci i dlatego film jest uniwersalną opowieścią władzy i cenie, jaką się za nią płaci. Jest to też najnowsze dzieło twórców głośnego ?Mamma Mia!“.

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...