Zamkowa Masztalarnia i ferie z „Warsztatownią 46”

Wkrótce zamkowe pracownie plastyczne ? ?Warsztatownia 46? – rozpoczną działalność w nowej przestrzeni ? w budynku Masztalarni – wejście od ulicy Fredry 7 na pierwszym piętrze (była Galeria ON). Zapisy na zajęcia przyjmowane będą od 1 lutego 2012 bezpośrednio w pracowniach u instruktorów (tel. czynny od 1 lutego 2012: 61 64 65 245).

Na ul. Fredry 7 swoją siedzibę będą miały: Pracownia Tkaniny Unikatowej, Pracownia Rysunku i Form Plastycznych, Pracownie Malarstwa i Rysunku dla Dzieci, Pracownie Malarstwa i Rysunku dla Dorosłych oraz Pracownia Malarstwa i Rysunku dla Młodzieży.

Ferie zimowe

W tym roku trwają od 13 do 24 lutego 2012, a w ferie dzieci i młodzież spędzająca je w mieście może wziąć udział w specjalnych warsztatach artystycznych. Bilety będą do nabycia w kasie Zamku od 1 lutego 2012.

Warsztaty:


1. Pracownia Tkaniny Unikatowej (od 12 lat) Prowadzenie: Jędrzej Stępak

Uczestnicy pracowni zdobywają wiedzę i umiejętności z zakresu sztuki tkania gobelinu: od tradycyjnych metod po techniki najnowsze. Prace, wykonane podczas zajęć prowadzonych w atrakcyjnym atelier, a także na plenerach plastycznych, uczestnicy prezentują na wystawach i przeglądach, na których zdobywają liczne nagrody i wyróżnienia.
W poniedziałki w godz. 16.00-20.00.

2. Pracownia Rysunku i Form Plastycznych (od 14 lat)

Prowadzenie: Jędrzej Stępak
Pracownia proponuje zajęcia z różnych technik plastycznych (rysunek, tkanina, performance, instalacje, techniki najnowsze, pokazy multimedialne). Uczestnik poprzez ćwiczenia, wykłady, spotkania z artystami, zwiedzanie muzeów i galerii, przygotowany zostanie zarówno do odbioru dzieła sztuki, jak również do procesu twórczego i samego uczestnictwa w kulturze.
We wtorki w godz. 17.00-21.00.

3. Pracownia Malarstwa i Rysunku dla Dzieci (7-10 lat)

Prowadzenie: Anna Kozłowska-Agacińska
Zajęcia plastyczne dla dzieci
W środy w godz. 16.00-18.00.

4. Pracownia Malarstwa i Rysunku dla Dorosłych (od 18 lat)
Prowadzenie: Anna Kozłowska-Agacińska
Zajęcia plastyczne dla dorosłych rozwijają wrażliwość i wyobraźnię, pogłębiają wiadomości na temat technik plastycznych ? od rysunku, poprzez monotypię, collage, gwasz, malarstwo akwarelowe, olejne i akrylowe do malarstwa na szkle i ceramice. Prace uczestników prezentowane są na wystawach zbiorowych i indywidualnych w działającej przy pracowni Galerii ?Debiut?.
W środy w godz. 18.00-21.00.

5. Pracownia Malarstwa i Rysunku dla Dzieci (11-14 lat)

Prowadzenie: Sebastian Krzywak
Praca w pracowni opiera się na studiach rysunkowych i malarskich martwej natury oraz ćwiczeniach z wyobraźni. Uczestnicy poznają różnorodne techniki malarskie, rysunkowe i graficzne.
W czwartki w godz. 16.00-17.30.

6. Pracownia Malarstwa i Rysunku Młodzieży (gimnazjum i liceum)

prowadzenie: Sebastian Krzywak
tak jak w Pracowni Malarstwa i Rysunku dla Dzieci Sebastiana Krzywaka praca w pracowni opiera się na studiach rysunkowych i malarskich martwej natury oraz ćwiczeniach z wyobraźni. Uczestnicy poznają różnorodne techniki malarskie, rysunkowe i graficzne.
W czwartki w godz. 17.30-19.00.

7. Pracownia Malarstwa i Rysunku dla Dorosłych (od 18 lat)

prowadzenie: Sebastian Krzywak
Praca w pracowni opiera się na studiach rysunkowych i malarskich martwej natury oraz postaci.
W piątki w godz. 17.00-20.00.

Koszt zajęć:
Chodzi tu o całe 5 miesięcy – od lutego do czerwca:
Dzieci i młodzież ucząca się – 200 zł,
Dorośli – 250 zł.

x

Zobasz także

Jak napisać kryminał

Kolejne spotkanie w Herbaciarni Bibliotece Raczyńskich 7 stycznia we wtorek o godz. 17. Herbaciarnia Biblioteki ...