Wystawa w Andersii

W dniach od piątku 16 września do 8 października 2011 w Hotelu Andersia mieszczącym się na placu Władysława Andersa 3 (tel. 61 667 80 00) oglądać będzie można wystawę fotorealistycznych prac malarskich warszawianki Kasi Domańskiej ? laureatki Międzynarodowego Biennale Sztuki we Florencji. Wystawa nosi nozwę: ?Basen?. Wstęp wolny.

Różnym formom natury zawsze towarzyszą różnego rodzaju iluzje. I w tym samym czasie są zawsze ściśle związane z rzeczywistością. Fantazja i iluzja zapoczątkowują wizualny obraz, który jest odroczony w umyśle przyjemnymi okolicznościami. Sztuka pełna świecącego słońca, błękitnej wody i magicznie beztroskiego relaksu jest także pełna fantomów wietrzności. Fotorealistyczne malarstwo koncentruje się na wyświetlaniu wspólnych wizualnie symboli. Malarze fotorealiści tworzą bardzo iluzjonistyczne obrazy, które nie odnoszą się do natury, ale do reprodukcji obrazu.

Katarzyna Domańska

Urodziła się w 1972 roku w Warszawie. Studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Zbigniewa Gostomskiego oraz w pracowni rzeźby prof. Gustawa Zemły. Dyplom uzyskala w 1995 r. Uczestniczyła w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i zagranicą. Jej prace znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych na całym świecie.

Artystka pracuje ze słonecznymi obrazami idyllicznego szczęścia, które można zobaczyć na kolorowych stronach gazet i pozostawić w ludzkiej świadomości jako trwały model dobrobytu. Bawi się refleksją i prostymi skojarzeniami w niepowtarzalny sposób. W swoich pracach zamieszcza filozofię czystego piękna, rozumianego ontologicznie i obiektywne.

Kurator:
Katerina Bela.

x

Zobasz także

Wszystko wiąże się z kobietą…

O doznaniach towarzyszących tworzeniu oraz co można wyssać z mlekiem matki rozmawiamy z rzeźbiarzem Antonim ...