Wystawa Pauliny Anny Misiak

Jeszcze do 10 października tego roku w restauracji PIANO BAR w Starym Browarze, można oglądać wystawę malarstwa Pauliny Anny Misiak, pt. NIEPOKOJE. A jest co oglądać!

Paulina Anna Misiak o malarstwie i swojej wystawie mówi: Nie sądzę by malarstwo znało właściwe słowa by mówić o sobie. Z natury rzeczy powstaje ono tam, gdzie słowa albo są zbędne, albo niewystarczające. W obu przypadkach nie ma sensu ich mnożyć. Pozostaje więc zaprosić do zwiedzenia galerii…

Jako farmaceuta z wykształcenia i miłośnik nauki, w sztuce malarskiej oprócz czysto egoistycznej próby uratowania przed zanikiem obszarów nerwowych odpowiedzialnych za myślenie abstrakcyjne, stara się również wyrazić swoją wrażliwość na świat, przyrodę i piękno. Nie traktując sztuki w kategoriach zawodowych może całkowicie dać się jej ponieść w miejsca ciche, tchnące wolnością i niewypowiedzianą potęgą ukrytą gdzieś za horyzontem. Przy braku starań by toczyć polemiki na łamach płócien z kimkolwiek i na jakikolwiek temat, oddaje się jedynie ekshibicjonizmowi swoich wewnętrznych przeżyć przyczajonych gdzieś wśród liści czy fal morskich pamiętając, aby w chęci uzewnętrznienia siebie pod pretekstem pociągnięć pędzla nie zagubić piękna, które w jej przekonaniu powinno być kręgosłupem sztuki.

Źródło: Piano Bar

x

Zobasz także

Wszystko wiąże się z kobietą…

O doznaniach towarzyszących tworzeniu oraz co można wyssać z mlekiem matki rozmawiamy z rzeźbiarzem Antonim ...