Wystawa Magdaleny nie od warkocza

Fotografie Magdaleny Kwiatkiewicz z cyklu ?Afryka Zachodnia? będzie można oglądać w letnim KontenerArcie na ul. Mostowej w Poznaniu. Wernisaż wystawy będzie wielkim, wieloczłonowym, warsztatowo-koncertowo-wystawowym wydarzeniem, a wszystko zacznie się jutro, w piątek 22 lipca 2011, o godz. 18:30. Wstęp wolny.

Tym razem autorka prezentować będzie fotografie z dwóch wypraw w jeden z trudniejszych, bardziej wymagających fizycznie i psychicznie regionów świata. Szok kulturowy, trudny klimat, twardzi ludzie, to cena jaką czasem warto zapłacić za mocne doświadczenie, wyrywające z rutyny, przyzwyczajeń i wygody. Zdjęcia powstały w Mali i Burkina Faso. Festiwal na Pustyni, czyli zjazd muzyków z całej Zachodniej Afryki, Tuaregów z okolic Timbuktu i koneserów muzyki świata. Kraina Dogonów, rzeka Niger, animiści, czarownicy, rytm… Afryka Zachodnia, z daleka od safari i rajskich plaż, blisko życia i ludzi…

Obok wybranych na wystawę prac, szersza selekcja projektowa prezentowana będzie w formie slide-show.

Ponadto:

W klimat tego regionu świata przeniesie publiczność występ zespołu Foliba, którego muzyka oparta jest na tradycyjnych rytmach pochodzących właśnie z Zachodniej Afryki. Zawiera bogate aranżacje muzyczne, wykonywane na instrumentach takich jak: djembe, dundun, balafon oraz shekere, które w połączeniu z tańcem afrykańskim i kolorowymi strojami, emanują niesamowitą energią i radością. Występ artystów poprzedzi warszat Afro Dance z Anetą Szlachetą która zaprezentuje tradycyjne i nowoczesne układy taneczne z rejonu Afryki Zachodniej. Warsztaty przeznaczone są dla tych którzy nie mają doświadczenia z tańcem afrykańskim, jak i dla tych, którzy już trochę go znają. Uczestnikom będzie towarzyszył zespół profesjonalnych muzyków, grających na afrykańskich bębnach dun dun oraz djembe. Dzięki połączeniu muzyki, rytmu i ruchu powstaje spójna całość. Taniec afrykański jest fizycznie wymagający, działa korzystnie na układ krążenia, poprawia kondycję, koordynację ciała, wspomaga koncentrację oraz jest przede wszystkim wspaniałą zabawą.

Program wydarzenia:

  • 18:30 Warsztaty Afro Dance,
  • 20:30 Otwarcie wystawy,
  • 21:00 Koncert zespołu Foliba.

Maria Magdalena Kwiatkiewicz – poznanianka, inicjatorka powstania Galerii YES, jedynej niekomercyjnej prywatnej galerii promującej sztukę złotniczą i dokonania polskich projektantów. Współzałożycielka i współwłaścicielka firmy YES Biżuteria. Zaangażowana w promocję sztuki, wzornictwa oraz biżuterii artystycznej, której wyjątkową w Polsce kolekcję tworzy od wielu lat. Podróże oraz fotografia, rozumiana jako sposób przeżywania i interpretacji świata, to jej kolejne pasje. Zaowocowały one prezentowanymi już wielokrotnie cyklami zdjęć m.in. z: Tybetu, Kuby, Chin, czy Tajlandii. Ich Autorka operuje światłem, kadrem, kolorem, kompozycją, by poprzez portrety, pejzaże i fotografię reportażową oddać to, co uważa za najważniejsze: emocje i tajemnice pojawiające się w chwili spotkania nowych miejsc i nowych ludzi.

x

Zobasz także

Wszystko wiąże się z kobietą…

O doznaniach towarzyszących tworzeniu oraz co można wyssać z mlekiem matki rozmawiamy z rzeźbiarzem Antonim ...