„WYMYK”

Jutro, w piątek 18 listopada 2011, na ekrany polskich kin wchodzi ten wyłamujący się w tytule film. Jest to najnowsze, bo pochodzące z tego roku, dzieło Grega Zglińskiego. Scenariusz napisali Janusz Margański i sam reżyser. Film jest typową historią obyczajową o tym, jak współcześnie może skończyć się napaść na kobietę.

Historia:
Bracia Alfred i Jerzy w trakcie podróży kolejką podmiejską są świadkami brutalnego incydentu – kilku chuliganów napastuje dziewczynę. Młodszy z braci, Jerzy, dzielnie staje w jej obronie, natomiast starszy zawodzi – reaguje poniewczasie i w konsekwencji staje się biernym świadkiem tragedii młodszego brata, który na jego oczach zostaje wyrzucony z pędzącego pociągu.

Informacje:

Obsada: Robert Więckiewicz (Alfred Firlej), Łukasz Simlat (Jerzy Firlej, brat Alfreda), Gabriela Muskała (Viola Firlej, żona Alreda), Marian Dziędziel (Stefan Firlej, ojciec Alfreda i Jerzego)
Czas trwania: 1 godz. 25 min.
Premiera: 18 listopada 2011 (Polska) i 8 czerwca 2011 (Świat).

Film pokazywany był w ramach konkursu głównego 36 Festiwalu ?Polskich Filmów Fabularnych” w Gdyni.

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...