Wycieczkowo o Urzędzie

W ostatnią środę bieżącego miesiąca, czyli 30 marca 2011 o godz. 16.00 Urząd Miasta Poznania organizuje, choć właściwie robią to jego pracownicy, dla wszystkich chętnych wycieczkę po swoim budynku przy placu Kolegiackim 17. Zainteresowani proszeni są o zgłaszanie się za pośrednictwem call center 61 646 33 44 . Wycieczka jest bezpłatna, ale liczba miejsc jest ograniczona!

Budynek Urzędu Miasta przy placu Kolegiackim budzi zainteresowanie mieszkańców nie tylko ze względu na swoją historię, ale i obecne wykorzystanie. Mieszkańcy pytają często, jak wyglądają sale reprezentacyjne Urzędu, a jak gabinet prezydenta, gdzie podejmowani są honorowi goście i koronowane głowy, czy istnieją tajne przejścia, itd.

W środę 30 marca, urzędnicy odpowiedzą na wszystkie pytania tym, którzy skorzystają z zaproszenia na wycieczkę po Urzędzie Miasta.

Wycieczkę oprowadzać będą przewodnicy, którzy na co dzień pracują w Biurze Prasowym UM: opowiedzą o historii obiektu, przedstawią współczesne funkcje poszczególnych sal. Uczestnicy wycieczki zobaczą m.in. najstarsze, oryginalne okno z 1730 roku, odkryte przypadkiem podczas remontu, sale reprezentacyjne, salonik prezydencki, a nawet będą mogli zrobić sobie zdjęcie przy biurku prezydenta. Być może również, podczas zwiedzania sali sesyjnej, będą mogli wziąć udział w specjalnie dla nich zaaranżowanym głosowaniu.

Start wycieczki przewidywany jest na godz. 16.00. a zbiórka w holu Urzędu Miasta.

x

Zobasz także

Jak napisać kryminał

Kolejne spotkanie w Herbaciarni Bibliotece Raczyńskich 7 stycznia we wtorek o godz. 17. Herbaciarnia Biblioteki ...