Wrześniowy Teatr Tańca w Poznaniu

Polski Teatr Tańca w Poznaniu zaprasza 9 i 10 września 2011, zawsze o godz. 20.00 do Auli Artis przy Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu, która znajduje się na ul. Generała Tadeusza Kutrzeby 10 na następujące spektakle: ?Już się zmierzcha? i ?Wo-man w pomidorach? ? to 9 września – oraz ?Minus 2? – 10 września.
9 WRZEŚNIA 2011 (godz. 20.00)

?Już się zmierza?
Inscenizacja i choreografia: Ewa Wycichowska
Muzyka: Henryk Mikołaj Górecki
Kostiumy (wersja wznowieniowa):Adriana Cygankiewicz

Pierwotną, choć nie dosłowną inspiracją do „Już się zmierzcha” była dla Ewy Wycichowskiej słynna bergmanowska scena gry o życie ze Śmiercią w „Siódmej pieczęci”. Wyrafinowany pojedynek jaki toczą bohaterowie z przytłaczającą swoją sceniczną postacią (tancerz na szczudłach) i eschatologiczną grozą – Śmiercią u Ewy Wycichowskiej kończy się przekornie i paradoksalnie optymistycznie, budując refleksje dotyczące prawdziwej siły i nadziei.

?Wo-man w pomidorach?
Choreografia: Yossi Berg
Muzyka: Nancy Sinatra „These boots are made for walking”, Julie London „Fly me to the moon”, Petula Clark „Downtown”, The treble spankers „Red hot navigator” (album „Hasheeda”), The chemical brothers (album „Surrender”), Cosmo Cosmolino (album „Street sweeper”), Virginia Rodrigues (album „Sol negro”), Edith Piaf „Milord”

Spektakl Yossi Berga to nieco nostalgiczna, ale nie pozbawiona żartobliwych akcentów, opowieść o kobietach i mężczyznach, blondynkach i macho, o stereotypach, którym ulegamy wpadając we własne pułapki. Formę przedstawienia budują charakterystyczne dla teatru tańca elementy, których programowy synkretyzm pozwala łączyć w jedną całość taniec, śpiew i działania aktorskie, elementy kultury wysokiej z cytatami z życia codziennego. Spektakl został wyróżniony „Bursztynowym Faunem”, główną nagrodą II Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Choreograficznej im. Sergiusza Diagilewa w Gdyni.

10 WRZEŚNIA 2011 (godz. 20.00)

?Minus2?
Choreografia: Ohad Naharin
Asystent choreografa: Yoshifumi Inao
Kostiumy: Rekefet Levy
Światło: Avi Yona Bueno

„Minus 2” to pierwsza w Polsce realizacja legendarnego izraelskiego artysty Ohada Naharina, uznanego za jednego z najwybitniejszych choreografów naszych czasów. Spektakl, którego premiera okazała się ogromnym sukcesem, gościł już między inni w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Bydgoszczy.

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...