Wietnam na zdjęciach

W niedzielę, 21 listopada 2010 o godz. 21.00 w Piwnicy Farnej odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Marii Magdaleny Kwiatkiewicz pt. ?Kolory Wietnamu?.

Maria Magdalena Kwiatkiewicz
Poznanianka, inicjatorka powstania Galerii YES, jedynej niekomercyjnej prywatnej galerii promującej sztukę złotniczą i dokonania polskich projektantów. Współzałożycielka i współwłaścicielka firmy YES Biżuteria. Zaangażowana w promocję sztuki, wzornictwa oraz biżuterii artystycznej, której wyjątkową w Polsce kolekcję tworzy od wielu lat. Podróże oraz fotografia, rozumiana jako sposób przeżywania i interpretacji świata, to jej kolejne pasje. Zaowocowały one prezentowanymi już wielokrotnie cyklami zdjęć z min.: Tybet, Kuba, Chiny, Tajlandia… Ich Autorka operuje światłem, kadrem, kolorem, kompozycją, by poprzez portrety, pejzaże i fotografię reportażową oddać to, co uważa za najważniejsze: emocje i tajemnicę. Emocje i tajemnice, pojawiające się w chwili spotkania nowych miejsc i nowych ludzi.

Wystawa potrwa na pewno do końca roku, a później to niewiadomo, bo wystawy, jak kobiety, zmienne są, a co za tym idzie, mogą zupełnie nagle wpaść w stan zawstydzenia i stwierdzić, że już dłużej nie będą pozostawać na widoku publicznym. Tym bardziej, że w kolejce może czekać następczyni.

x

Zobasz także

Wszystko wiąże się z kobietą…

O doznaniach towarzyszących tworzeniu oraz co można wyssać z mlekiem matki rozmawiamy z rzeźbiarzem Antonim ...