Wielkopolski Park Etnograficzny Dziekanowice-Lednogóra

XI Międzynarodowy Zjazd Wojów Słowiańskich „Budujemy Gród i podgrodzie” 21?22 sierpnia

  • sobota: 12.00-20.00
  • niedziela: 12.00?18.00

Rezerwat Archeologiczny w Grzybowie to żywa lekcja historii, podczas której wojowie i rzemieślnicy przenoszą widzów do czasów wczesnopiastowskich. Udział w tegorocznym spotkaniu zapowiedziało ponad 500 uczestników będących nie tylko wojami. Oczywiste jest, że towarzyszył im zawsze szereg rozmaitych osób. Tak teżbędzie i tym razem: obok znakomitych wojowników przyjadą ich rodziny, czyli kobiety i dzieci. Przybędą także rzemieślnicy, a to świetna okazja do wymiany, handlu i do sprzedaży swoich wyrobów.

Wojowie zademonstrują w najróżniejszych turniejach, potyczkach i starciach swoje umiejętności: prawość w posługiwaniu się bronią, ale także umiejętność prowadzenia bitwy. Można będzie nie tylko obejrzeć wojów i ich uzbrojenie, ale także samemu przymierzyć wczesnośredniowieczną zbroję, poczuć w ręku wagę miecza czy założyć na głowę hełm odkuty z jednego kawałka żelaza.

Dla dzieci odwiedzających gród grzybowski specjalnie organizowane będą różne zabawy sięgające swymi korzeniami wczesnego średniowiecza.

Podczas Zjazdu otwarta również będzie wystawa poplenerowa artystów malarzy i fotografików którzy przez tydzień przebywając na grodzie stykali się z historią tego miejsca, a rezultaty tego spotkania zobaczyć będzie można właśnie na tej wystawie.

x

Zobasz także

Wszystko wiąże się z kobietą…

O doznaniach towarzyszących tworzeniu oraz co można wyssać z mlekiem matki rozmawiamy z rzeźbiarzem Antonim ...