Wernisaż w Poemie

W kawiarni-klubie PoemaCafe na ul. Wodnej 12 w Poznaniu (tel. 61 853 05 76) w czwartek, 15 grudnia 2011, o godz. 18.30 odbędzie się wernisaż pierwszej wystawy z całego cyklu wystaw pn. ?ONE?. Autorkami projektu, który nawiązuje w całości do postaci kobiet, są Dana Saga Tomaszewska (rzeźba) oraz Agata Amelia Wawrzyniak (fotografia).

Postacie kobiety w projekcie to te od statuetek prehistorycznych Venus przedstawionych w wersji współczesnej, poprzez abiekty – postaci nierzeczywiste funkcjonujące w legendach; udokumentowane na przestrzeni minionych wieków sylwetki historyczne zwykłych kobiet (Wichna Sierakowska, Anna Jutroska z domu Zdunowska oraz Barbara Berezianka z Chalina) – po współczesną Kobietę Tango, którą prezentuje w swojej fotografii Agata Amelia Wawrzyniak. Cykl będzie rozszerzany o następne sylwetki wyszukiwane w legendach oraz źródłach historycznych na terenie kraju. Co wyniknie z konfrontacji tych kobiecych światów? Jaki eikon kobiety odsłoni się przed Odbiorcami?…

Patronat nad projektem objęło Radio PiN, portale Rynek Sztuki i Hugme oraz Zdunowski Ośrodek Kultury, Sierakowski Ośrodek Kultury i Urząd Gminy Sieraków.

x

Zobasz także

Wszystko wiąże się z kobietą…

O doznaniach towarzyszących tworzeniu oraz co można wyssać z mlekiem matki rozmawiamy z rzeźbiarzem Antonim ...