Warsztaty filmowe dla młodzieży

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu zaprasza młode osoby pasjonujące się kinem do udziału w warsztatach filmowych. Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży powyżej 15 roku życia (uczniów szkół średnich i studentów) i są bezpłatne. Odbędą się w terminie od 15 kwietnia do 15 września 2011 roku. Zgłoszenia wysyłać można do 31 marca.

Warsztaty filmowe są przedsięwzięciem towarzyszącym 18 edycji Biennale Sztuki dla Dziecka, które odbędzie się w dniach 8-14 maja oraz 30 maja – 4 czerwca w różnych miejscach Poznania. Pierwsza część imprezy to przede wszystkim warsztaty, druga obejmie przedstawienia, koncerty i wystawy.

Uczestnicy warsztatów pod opieką artystyczną profesjonalistów będą realizować własne reportaże, kreacyjne dokumenty i wideoklipy inspirowane pracami artystów zaproszonych na 18. Biennale Sztuki dla Dziecka. Filmy będą w twórczy sposób dokumentować wybrane warsztaty, koncerty, spektakle, zdarzenia multimedialne i akcje uliczne, czyli spotkania artystów z różnych krajów z młodymi uczestnikami artystycznych imprez.

W czasie warsztatów będzie można nauczyć się opowiadać obrazem i dźwiękiem, dowiedzieć się, jak tworzyć filmowe opowieści. Jednak warunkiem jest tu umiejętność słuchania i rozmowy z ludźmi. Należy też być dobrym obserwatorem i umieć dostrzec to, co dla innych niewidoczne. Dobrze też być pasjonatem teatru, filmu i w ogóle sztuk plastycznych.

Zajęcia poprowadzą:

  • Dorota Latour, reżyser filmów dokumentalnych, opieka artystyczna
  • Janusz Piwowarski, operator, współpraca
  • Marian Suchanecki, koordynator projektu, Centrum Sztuki Dziecka


Uczestnicy:

Uczniowie szkół średnich i studenci (3 grupy 3-4 osobowe)

Termin:

Zajęcia warsztatowe odbędą się w terminie od 15 kwietnia do 15 września 2011 roku. Realizacja zdjęć: 8-14 maja oraz 30 maja – 4 czerwca (podczas trwania Biennale Sztuki dla Dziecka).

Zgłoszenia:

Najlepiej wysyłać je e-mailem na adres:
msuchanecki@alekino.com.
Można to robić do 31 marca 2011.
Osoby, które chcą wziąć udział w zajęciach, powinny napisać w e-mailu parę zdań o sobie oraz wskazać, czym chciałby się zająć podczas realizacji filmu.

x

Zobasz także

Jak napisać kryminał

Kolejne spotkanie w Herbaciarni Bibliotece Raczyńskich 7 stycznia we wtorek o godz. 17. Herbaciarnia Biblioteki ...