Warkocz Marii Magdaleny

Wspominając długowłosą patronkę ?starego kościoła farnego? Marię Magdalenę, Parafia Farna rokrocznie organizuje festyn na Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania. ?Warkocz Magdaleny? to muzyka, taniec, sport, zabawa i historia splecione w jedno. Szczególnie wyczekiwanym, ?kultowym? punktem programu jest bez wątpienia konkurs na najdłuższy warkocz. Dziewczęta i kobiety z długimi, niekiedy aż do pięt, włosami przybywają z całej Polski, by wziąć udział w walce na centymetry. Przedstawiciele cechów rzemieślniczych wystawiają mistrzów w swoim fachu ? stąd popisy fryzjerskie, czy symbol imprezy ? wypiek w kształcie warkocza możliwy do nabycia tylko raz w roku.
Fanów organów Ladegasta przyciąga konkurs na najdłuższe zadęcie w piszczałkę organową ? pozostałość po remoncie instrumentu farnego, a turystów ? możliwość zaglądania we wszelkie zakamarki: tylko tego dnia będzie można obejrzeć wystawę ?Skarby Kolegiaty?, podziwiać odrestaurowane stroje mieszczan wydobyte z krypt farnych, czy wspiąć się na strych kościoła. Nie zbraknie konkursów, quizów, turniejów czy loterii. A najbardziej wytrwałych czekają wspaniałe nagrody, wśród nich: pielgrzymki, rowery, zaproszenia na romantyczną kolację i wiele, wiele innych. Festyn Warkocz Marii Magdaleny odbedzie się w niedzielę 21 lipca.
X X X
W niedzielę okazało się , że najdłuższy warkoczz liczy 161,5 cm i nalezy do Iwony Puphal . Do rywalizacji stanęło 116 dziewczyn i kobiet w wieku od 2 do 82 lat. Konkursowi towarzyszyły obchody 750-lecia Parafii Farnej – patronką starego kościoła była właśnie długowsłosa Maria Magdalena.

x

Zobasz także

ICH CZWORO Gabrieli Zapolskiej

26 maja w Teatrze Wielkim podwójna dawka spektaklu „Ich czworo” w reżyserii Jerzego Stuhra. Na ...