W Teatrze Polskim bez zmian

Na stanowisko dyrektora Teatru Polskiego w Poznaniu ponownie został powołany Paweł Szkotak, dotychczasowy jego dyrektor. W ostatniej fazie konkursu komisja zaproponowała prezydentowi miasta dwie osoby.

– Prezydent Ryszard Grobelny, po analizie dostarczonych przez komisję konkursową dokumentów oraz koncepcji programowo-organizacyjnych Teatru Polskiego w Poznaniu obojga kandydatów, postanowił powołać na stanowisko dyrektora Teatru Polskiego w Poznaniu pana Pawła Szkotaka – poinformował Maciej Milewicz z biura prasowego prezydenta Poznania.

Szkotak został też wskazany jako najlepszy kandydat przez komisją konkursową. Będzie pełnił funkcję dyrektora przez trzy kolejne lata. Kontrkandydatką była Agata Siwiak – kulturoznawczyni, kuratorka i producentka projektów teatralnych i interdyscyplinarnych, wykładowczyni w Katedrze Teatru, Dramatu i Widowisk na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

– To dla mnie duża satysfakcja, tym bardziej, że w czasie trwania konkursu otrzymywałem wsparcie naszych widzów. To fajnie, że to, co się do tej pory robiło, ma sens, ale jest to także okazja do podsumowania i zaplanowania nowych działań. Na pewno będę kontynuował konkurs dramaturgiczny i festiwal ,,Bliscy nieznajomi?. Z nowych projektów będę chciał uruchomić ośrodek pracy artystycznej Gwarna i studium aktorskie ? stwierdza Paweł Szkotak.

Szkotak jest aktorem i reżyserem, założycielem i dyrektorem poznańskiego Teatru Biuro Podróży. Urodził się w 1965 roku. Jest absolwentem psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Założony przez Pawła Szkotaka w 1988 roku Teatr Biuro Podróży uchodzi za jeden z najciekawszych polskich teatrów alternatywnych.

Przedstawienia w reżyserii Pawła Szkotaka były pokazywane na festiwalach teatralnych w Bogocie, Mombaju, Buenos Aires, Chicago, Delhi, Filadelfii, Kairze, Meksyku, Moskwie, Minneapolis, Nowym Jorku, Perth (Australia), Phoenix, St. Petersburgu, Seulu, Singapurze, Teheranie oraz w prawie wszystkich krajach europejskich.

Od 1996 roku Szkotak jest dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego ,,Maski” – organizowanego przez Teatr Biuro Podróży. Od 2003 roku jest dyrektorem naczelnym i artystycznym Teatru Polskiego w Poznaniu, od 2007 – dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego ,,Bliscy Nieznajomi”, organizowanego przez Teatr Polski w Poznaniu, a od 2008 – inicjatorem i jurorem konkursu dramaturgicznego ,,Metafory Rzeczywistości”.

x

Zobasz także

Jak napisać kryminał

Kolejne spotkanie w Herbaciarni Bibliotece Raczyńskich 7 stycznia we wtorek o godz. 17. Herbaciarnia Biblioteki ...