W CzwARTek O Poznaniu

W lutym 2011 ruszają dwa nowe cykle wykładów. Oba będą ilustrowane pokazami slajdów. Pierwszy – „CzwARTek” to cykl wykładów o sztuce skierowanych do szerokiego spektrum publiczności. Drugi cykl nazywa się „O Poznaniu”, a wykłady tu dotyczyć będą naszego miasta. Wstęp wolny.
„CzwARTek”

mowa będzie o największych artystach XIX i XX wieku oraz o ich dziełach, które miały znaczący wpływ na rozwój sztuki. Każdy z wykładów stanie się opowieścią o obrazach, budynkach, rzeźbach, instalacjach oraz innych działaniach artystycznych. Będzie można nauczyć się patrzeć na sztukę najnowszą i rozumieć jej język. Wykłady odbywać się będą raz w miesiącu, zawsze w czwartek. Pierwszy:

  • 24.02.11 o godz. 18.00 w Sali Kominkowej rozpocznie się wykład Macieja Szymaniaka pt. „O guście XIX wieku czyli skąd się wzięły pierwsze awangardy”.


„O Poznaniu”

Tutaj będzie można spojrzeć na miasto, poznawać artystów, architektów i urbanistów, którzy je tworzyli, ale przede wszystkim dostrzec wreszcie miejsca i budynki, które zasługują na przypomnienie. Te wykłady odbywać się będą w jedną sobotę każdego miesiąca. Pierwszy:

  • 26.02.11 o godz. 18.00 w Sali Kominkowej usłyszeć będzie można wykład Macieja Szymaniaka pt. „Kto i kiedy chciał zbudować w Poznaniu City?”.
x

Zobasz także

Jak napisać kryminał

Kolejne spotkanie w Herbaciarni Bibliotece Raczyńskich 7 stycznia we wtorek o godz. 17. Herbaciarnia Biblioteki ...