Verdiowski MAKBET

We wtorek, 16 listopada 2010, o godz. 19.00 poznański Teatr Wielki wystawi wielką, znaną i lubianą operę Giuseppe Verdiego ?Makbet?.

Całość poprowadzi Gabriel Chmura ? jeden z najwybitniejszych polskich dyrygentów, współpracujący z najważniejszymi scenami i orkiestrami na całym świecie. Reżyseria Michał Znaniecki. W gronie zaproszonych solistów znaleźli się: Vittorio Vitteli, Paweł Izdebski, Iano Tamar, Brian Jagde ? soliści na co dzień występujący zarówno w mediolańskiej La Scali, berlińskiej Deutche Oper, nowojorskiej Met, jak i w Sydney, Tel Avivie i Seulu.

Wznowienie Makbeta, którego premiera miała miejsce dawno już, bo 24 czerwca 2001 roku, doskonale wpisuje się w program edukacyjny Teatru, z repertuarem opartym o literaturę światową. W twórczości operowej Verdiego zaznacza się bardzo silny związek z wielką literaturą dramatyczną, co stanowi podstawy do dalszych analiz na poziomie szkolnym i akademickim.

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...