Tysiąc kolorów kwitnącej wiśni

Japonia od dawna znana jest z miłości do muzyki Polskich kompozytorów. Nie powinien zatem dziwić dobór spektakli ?Już się zmierzcha? i ?Tysiąc kolorów?, które Polski Teatr Tańca zaprezentuje w Hamamatsu ? mieście, w którym znajduje się kopia słynnego pomnika Chopina z warszawskich Łazienek.Tancerze Polskiego Teatru Tańca wyruszyli w tym tygodniu w długą podróż do „Kraju Kwitnącej Wiśni”. 13 listopada zameldowali się na lotnisku w Nagoi, skąd autokar zabrał ich do Hamamatsu, miasta partnerskiego Warszawy.

W tamtejszym centrum Act City zaprezentują w niedzielę, 16.11., dwa spektakle – „Już się zmierzcha” Ewy Wycichowskiej i „Tysiąc kolorów” w choreografii Japonki, Takako Matsudy. Taki dobór repertuaru narzuca się sam, zważywszy na szacunek jakim w Japonii cieszą się Polscy kompozytorzy. Są to przecież choreografie ułożone do muzyki Henryka Mikołaja Góreckiego i Fryderyka Chopina.
W chwilach wolnych od prób do przedstawień, artyści PTT poprowadzą warsztaty tańca współczesnego. Wizyta w Japonii jest dla Polskiego Teatru Tańca niemal podróżą sentymentalną. Ostatni raz byli tam dokładnie 20 lat temu, w listopadzie 1994 r. Także wtedy prezentowali swoje umiejętności właśnie w Hamamatsu.
Powrót do Poznania zaplanowany jest na poniedziałkowy wieczór. Natomiast najbliższa okazja do oglądania zespołu w stolicy Wielkopolski będzie 25 i 26 listopada w Centrum Kultury Zamek. Bilety na te wydarzenia są już w sprzedaży pod adresem http://bilety.ptt-poznan.pl/, w impresariacie Teatru (ul. Kozia 4) i kasach CK Zamek

x

Zobasz także

Wszystko wiąże się z kobietą…

O doznaniach towarzyszących tworzeniu oraz co można wyssać z mlekiem matki rozmawiamy z rzeźbiarzem Antonim ...