„TO TYLKO ZWIERZĘTA”

Premiera tego bardzo zwierzęcego filmu odbędzie się w kinie Muza na ul. Święty Marcin 30 (tel. 61 852 34 03) jutro, w piątek 9 marca 2012, o godz. 19:00. Jest to pierwszy pełnometrażowy film dokumentalny wyprodukowany w Polsce, który mówi o tym, co dzieje się na świecie między różnymi gatunkami, wśród których dominuje człowiek. Wstęp wolny, a wejściówki do odbioru w kasie kina w dniu seansu od godz. 14:00.

Reżyserzy filmu chcą zwrócić uwagę widzów i odpowiedzieć na pytanie: kim jest człowiek?, skoro zwierząt nie traktuje jak równoprawnych stworzeń i często tłumaczy swoje niekiedy bezlitosne i bezrefleksyjne zachowania wobec swoich braci mniejszych stwierdzeniem, że ?to tylko zwierzęta”. Film szuka odpowiedzi na pytania:

  • Kim są zwierzęta i jakie zajmują miejsce w społeczeństwie?
  • Dlaczego są zabijane?
  • Dlaczego więzi się je i zadaje im ból, skoro jak my chcą unikać cierpienia, żyć, być wolnymi?
  • W jaki sposób uprzedmiotowianie zwierząt odbija się na relacjach międzyludzkich?

Uwaga

Po projekcji odbędzie się dyskusja z twórcami filmu w znajdującej się nad kinem Kluboksięgarni ?Głośna?, w której ANIMA i wegańska kawiarnia ?Kwadrat? przygotowały słodki poczęstunek.

Informacje:

Reżyseria: Łukasz Musiał i Adam Ptaszyński,
Produkcja: Polska 2012,
Rodzaj: dokumentalny.

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...