THE STAGE w Blue Nocie

W poniedziałek, 29 listopada 2010 o godz. 20:00 w zamkowym klubie Blue Note wystąpi istniejący od 1995 roku zespół.

Grupa powstała w Będzinie z inicjatywy Wojtka Gruszczyńskiego i Marcina Grzybka. Po wielu latach wykrystalizował się jej skład i prezentowany styl. Obecnie jest to kwintet grający muzykę środka.

W twórczości THE STAGE można odnaleźć nawiązania do współczesnego świata i jego problemów, przyzwyczajeń człowieka, w końcu zaś do fundamentalnych pytań o celowość życia. Połączenie wielu gatunków, wielu muzycznych kultur, ale i swobody interpretacyjnej pozwoliło grupie na stworzenie własnej stylistyki utworów słowno-muzycznych. Kompozycje THE STAGE to piosenki nie zawsze ubrane w ramy czasowe. Chociaż stylistycznie dalekie są od popularnej muzyki rozrywkowej, bywają niezwykle melodyjne i klimatyczne.

Za sprawą pełnych energii muzyków, THE STAGE to zespół, którego z przyjemnością posłuchamy za równo w niewielkich klubach, jak i na dużych plenerowych scenach. Ci, którzy widzieli zespół na żywo nie mają wątpliwości, że scena to ich ?naturalne środowisko?. Połączenie jazzu, funky, rocka to niezwykła mikstura, która sprawia, że każdy koncert jest wyjątkową muzyczną ucztą. Członkowie THE STAGE, jako muzycy sesyjni współpracują z czołowymi artystami sceny jazzowej i rozrywkowej.

THE STAGE

  • Łukasz Piechota ? piano
  • Wojtek Gruszczyński ?śpiew
  • gitara; Arek Kaliński ? saksofon
  • Marcin Grzybek ? bass
  • Seweryn Piętka ? bębny

Wstęp:

5 zł.

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...