Teatr w Domu Bretanii

20 listopada o godz. 18.00 Dom Bretanii zaprasza na legendarny z różnych względów spektakl swojej grupy teatralnej. Wstęp wolny.

Spektakl zatytułowany jest ?Tinah?, a wyreżyserował go Piotr Rogaliński, niegdyś aktor. Premierę miał w listopadzie 2009 roku. Oparty jest na baśni bretońskiej pt. ?Polna mysz i szary kruk? znajdującej się w tomie ?Bretania. Baśnie? wydanym przez Dom Bretanii w 2002 roku w opracowaniu Ewy Waliszewskiej.

Warsztaty Teatralne w Domu Bretanii

Ich pomysłodawcą był kanadyjski kolega i przyjaciel poznańskiego Domu Brytanii Dominik Richard, który zapoczątkował także organizację w Poznaniu Festiwali Francuskojęzycznych Teatrów Licealnych odbywających się w ramach międzynarodowej sieci festiwali francuskojęzycznych. Kilka lat temu Ambasada Francji zdecydowała o przeniesieniu Festiwalu do Koszalina. Dom Bretanii nie zaniechał jednak prowadzenia warsztatów teatralnych i od lat robi to Piotr Rogaliński, dawniej aktor i współpracownik Dominika Richarda. Uczestnicy warsztatów tworzą grupę teatralną Domu Bretanii. Piotr Rogaliński jest reżyserem wszystkich spektakli grupy oraz autorem ich opracowań muzycznych i scenografii.

Grupa teatralna Domu Bretanii zdobyła wiele nagród i wyróżnień, m. in. I miejsce na Festiwalu Francuskojęzycznych Teatrów Licealnych w Koszalinie za spektakl ?On, Ona, O nas? w 2002 roku, czy Wyróżnienie za reżyserię na Festiwalu Francuskojęzycznych Teatrów Licealnych ?Festivadlo? w Brnie (Czechy) za spektakl ?Kto widzi Ouessant, widzi własną krew? w roku 2008. Grupa szuka inspiracji dla swoich kreacji w nieskończonych zasobach baśni i legend bretońskich.

W warsztatach teatralnych mogą brać udział uczniowie gimnazjum i liceum. Znajomość języka francuskiego nie jest konieczna, liczy się chęć pracy teatralnej. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zainteresowani proszeni są o kontakt:
kultura@dombretanii.org.pl.

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...