Teatr dla dzieci w muzeum

Muzeum Archeologiczne w Poznaniu znajduje się w pałacu Górków na ul. Wodnej 27 (tel. 61 852 82 51). Teatr ?Atofri? rozpoczyna tam cykl teatralnych spotkań w sobotę, 17 marca 2012. O godz. 11.00 i 12.30 na dziedzińcu, pod arkadami, dla najmłodszych widzów wystawiony zostanie ?Słoń Trąbibombi”. Po spektaklu dla dzieci przewidywany jest krótki pokaz ekspozycji muzealnej.

Spektakle zaplanowane są na godzinę 11.oo i 12.30, tak aby dzieci mogły zobaczyć poznańskie koziołki. Bowiem są one zawsze wielką dziecięcą atrakcją.

Scena Muzeum

Projekt realizowany przez Poznańską Fundację Artystyczną, dofinansowany został ze środków Miasta Poznań, a wspierany jest przez CK Zamek.

?Słoń Trąbibombi”

Słoń odpowiada na pytania – przynajmniej odpowiedzieć próbuje:

  • Czy żyrafa ma długą szyję?
  • Czy krokodyle mieszkają tylko nad Nilem?

Ponadto przypatruje się spotkanym zwierzakom i trąbi, by zaprosić ich do wspólnych przygód. Przedstawienie inspirowane jest wierszami Jana Brzechwy. Muzyka tworzona jest w czasie spektaklu, a zostało ona wzbogacona o brzmienie instrumentów perkusyjnych.

Bilety:

22zł (dzieci wstęp wolny).
Dostępne są w kasie CK Zamek (tel. 61 64 65 260) i kasie Muzeum Archeologicznego.
W cenie biletu zwiedzanie muzeum.

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...