Teatr Aaben Dans dla dzieci i niemowląt

W środowy Dzień Dziecka, 1 czerwca 2011, o godz. 11.00 i 17.00 w poznańskim Starym Browarze, odbędzie się spektakl dla dzieci, pt: ?Mig Dig Os? [Ja Ty i My] duńskiego dziecięcego teatru, który uznawany jest za jeden z najlepszych na świecie. Każdego dnia roku w różnych częściach globu grane jest przynajmniej jedno przedstawienie dla najmłodszej publiczności przywiezione właśnie z Danii.

,

Z okazji inauguracji projektu ?Stary Browar Nowy Taniec Dla Dzieci?, specjalnie na Dzień Dziecka, został zaproszony teatr Aaben Dans z Roskilde, który zaprezentuje jeden ze swoich najlepszych spektakli. „Ja Ty i My” stworzone zostało z myślą o widzach w wieku od 6 miesięcy do 4 lat. To nie tylko pierwsze przedstawienie tego teatru w Polsce, ale przede wszystkim pierwszy spektakl teatru tańca kierowany do tak malutkich dzieci prezentowany w naszym kraju.

Teatr Aaben Dans to grupa artystów, dla których największe wyzwanie stanowi ciągła zmiana stylistyki. Stałe pozostają jedynie dwa czynniki ? chęć poznawania człowieka poprzez ciało oraz potrzeba bezpośredniej komunikacji z widzem. Ich główną formą ekspresji jest taniec, który łączą w swoich pracach z plastyką, muzyką i architekturą.

Spektakl ?Ja Ty i My? to pierwsza produkcja grupy stworzona z myślą o bardzo małych dzieciach. W niezwykle przytulnej, dającej poczucie bezpieczeństwa przestrzeni, dzieci i dorośli siedzą wspólnie tworząc krąg. Scenografia pomyślana została na zasadzie dużej maty edukacyjnej, pełnej zaskakujących mechanizmów. Tancerze swoim ruchem odkrywają przed malutkimi dziećmi niezwykły wszechświat, w którym kompozycja wrażeń zmysłowych, brzmień i gestów jest odpowiedzią na dziecięcą ciekawość otaczającej rzeczywistości i własnego ciała. Pomiędzy tancerzami i widownią, ale również w kontakcie dzieci z ich rodzicami lub opiekunami, tworzy się atmosfera zbliżenia i wzajemnego zadziwiania. Po trwającym 30 minut spektaklu przestrzeń gry zostaje udostępniona widzom, by zarówno dzieci, jak i dorośli mogli zaspokoić rozbudzoną wcześniej ciekawość. W swojej lekkości właściwej opadającemu piórku, „Ja Ty i My” grupy Aaben Dans jest prawdziwym kamieniem milowym w rozwoju teatru dla niemowląt.

Spektakl przeznaczony jest dla dzieci w wieku 0,5 ? 4. Nominowany było do najbardziej prestiżowej nagrody teatralnej w Danii: Reumert Prize.

Informacje:
Koncepcja: Catherine Poher i Thomas Eisenhardt
Reżyseria: Catherine Poher
Choreografia: Thomas Eisenhardt
Tancerze: Ole Birger Hansen, Therese Glan lub Matilde Wendelboe Dresler
Scenografia: Catherine Poher i Rolf Søborg Hansen
Muzyka: Markus von Platen i Ivan Perard
Światło: Carina Persson
Produkcja: Gitte Knudsen

Bilety:
10 zł (dziecko) i 20 zł (dorosły) do nabycia w punktach informacyjnych w Pasażu i Atrium Starego Browaru.

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...