Sztuka przekraczania w Ósemkach

W ramach międzynarodowego projektu „Granice. Sztuka przekraczania. Przekraczanie sztuką”, 9 i 10 listopada 2011, gośćmi Teatru ósmego Dnia, który znajduje się na ul. Ratajczaka 44 w Poznaniu (tel. 61 855 20 86), będą Teatr Ramba Zamba z Berlina i grupy artystyczne skupione w Dziennym Ośrodku Adaptacyjnym nr 1 w Poznaniu. Wydarzenia obu dni będą zaczynały się o godz. 18.30. Wstęp wolny za bezpłatnymi wejściówkami.

Tytułowe granice to granice pomiędzy nieumiejętnością i umiejętnością, niesprawnością i sprawnością, granice pomiędzy osobami niepełnosprawnymi i pełnosprawnymi, pomiędzy środowiskami niemieckimi i polskimi.

Bohaterowie projektu „Granice. Sztuka przekraczania. Przekraczanie sztuką” to osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie. Pokazują one w swoich pracach, jak te granice przekraczać, by uzyskać walor artystyczny. Ich spektakle, muzyka, prace plastyczne i realizacje multimedialne ukazują też w szczególnie wyraźny sposób, jak ważna jest sztuka i jej uprawianie w każdym procesie edukacyjnym. Przypomnienie tej oczywistości wydaje się dzisiaj niezwykle ważne.

Program szczegółowy:

  • 9 listopada, godz.: 18.30 – Inauguracja projektu – Wystawa prac plastycznych podopiecznych Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego nr 1 w Poznaniu. – Spektakl „Ze snu” (przygotowanie Marlena Kwitowska) – spektakl zrealizowany przez podopiecznych Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego nr 1 w Poznaniu. – Projekcja filmu „Ogród” w reż. Marka Steltinga – realizacja podopiecznych Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego nr 1 w Poznaniu.
  • 10 listopada, godz.: 18.30 – Pokazy multimedialne „Chagall” i „Van Gogh” (przygotowanie Marlena Kwitkowska). – Panel dyskusyjny „Granice. Przekraczanie sztuką”.

Rezerwacja miejsc:
Można dzwonić pod nr tel. 61 855 20 86 lub pisać na adres: teatr@osmego.art.pl.

Realizatorzy projektu:

Teatr ósmego Dnia,
Dzienny Ośrodek Adaptacyjny nr 1 w Poznaniu,
Teatr RambaZamba,
Młodzież z Liceum Ogólnokształcącego nr I w Poznaniu.

Projekt dofinansowany jest przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Wejściówki:
Należy je zarezerwoać w Teatrze ósmego Dnia i potem odebrać w kasie przed danym wydarzeniem.

x

Zobasz także

Jak napisać kryminał

Kolejne spotkanie w Herbaciarni Bibliotece Raczyńskich 7 stycznia we wtorek o godz. 17. Herbaciarnia Biblioteki ...