Szkoła z teatrem

W środę 13 października w Szkole Podstawowej numer 40 przy ulicy Garbary 82 w Poznaniu wystartował nowy program edukacyjny – ?Teatr z klasą?.

Podczas pierwszych zajęć aktorzy Teatru Nowego – m.in. Cezary Lukaszewicz (wywiad z panem Czarkiem tutaj) zdradzili uczniom tajniki swojego zawodu i przeprowadzili warsztaty emisji głosu.

?Teatr z klasą?

Aktywizacja poprzez sztukę, rozwijanie wiedzy o teatrze i zaszczepienie ciekawości teatru to główne cele projektu. Na potrzeby tego przedsięwzięcia aktorzy i pedagodzy przygotowali specjalny program edukacyjny, podczas którego uczniowie szkoły będą mieli między innymi okazję zobaczyć artystów i teatr od kulis.

– Zwiedzanie zapleczy i pracowni teatru, warsztaty pantomimy, lekcje grania ciałem, udział w spektaklu to tylko niektóre atrakcje przygotowane przez nas dla dzieci ? mówi Roman Stasierowski, prezes Loży Patronów Teatru. ? Aktorzy, którzy będą uczestniczyć w zajęciach mają wiele innowacyjnych pomysłów na to, żeby wciągnąć uczniów w świat tej sztuki teatralnej. Mam nadzieję, że dla obu stron będą to wyjątkowo interesujące spotkania ?
dodaje.

Projekt ten zostanie zakończony przedstawieniem jasełkowym przygotowanym przez uczniów, nauczycieli i aktorów z Teatru Nowego, które będzie można zobaczyć w połowie grudnia w Szkole Podstawowej numer 40 w Poznaniu.

Program ?Teatr z klasą? to inicjatywa Loży Patronów Teatru, zainspirowana przez Stowarzyszenie Chwaliszewo. Zajęcia finansowane są ze środków Budżetu Miasta, zgodnie z przepisami ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Program edukacyjny ma za zadanie nie tylko poszerzyć wiedzę o teatrze, ale również wykształcić umiejętność pracy w zespole, zaktywizować do realizacji własnych pomysłów i zintegrować najmłodszych mieszkańców Chwaliszewa i Starówki.

Więcej informacji:
Joanna Soroko
joanna.soroko@agencja-ltm.pl
tel. 519 858 671

Loża Patronów Teatru

Obchodziła ona w 2009 roku X-lecie swojego powstania. Jest kontynuatorką działającej w latach 1989-1997 Fundacji Teatru Nowego w Poznaniu. To grupa osób, które pasjonują się sztuką teatralną, a swoje działania koncentrują wokół Teatru Nowego. Celem stowarzyszenia jest m. in. upowszechnianie i wspieranie sztuki teatralnej, promowanie twórców teatralnych, wyróżnianie najwybitniejszych osiągnięć artystycznych, a także aktywne działanie na rzecz sztuki scenicznej w środowisku lokalnym. Członkowie Loży byli też producentami spektakli teatralnych. W latach 2000-2002 aktywnie wspierali przebudowę Teatru Nowego. Od 1994 roku przyznają ?Srebrną Maskę? – nagrodę dla najlepszego aktora sezonu w Teatrze Nowym.

x

Zobasz także

Jak napisać kryminał

Kolejne spotkanie w Herbaciarni Bibliotece Raczyńskich 7 stycznia we wtorek o godz. 17. Herbaciarnia Biblioteki ...