Styczeń w CK Zamek

W styczniu, w Centrum Kultury Zamek zaplanowano wiele ciekawych wydarzeń. Polecamy w mroźne zimowe dni, rozgrzać się łykiem kultury!


L.U.C ?KOSMOSTUMOSTóW?
18.01. g. 19 Sala Wielka / bilety: 30, 35 zł

?Kosmostumostów? to jeden z pierwszych albumów muzycznych, który powstaje równolegle z komiksem. Dodatkowo w niespotykany dotąd sposób kreuje odrealniony mikroświat, odnosząc się do konkretnego miasta, wychodząc w jego przestrzeń poprzez murale i akcje ambientowe.
Płyta opowiada w fabularny przygodowy sposób o autentycznej przemianie szarego zakompleksionego człowieka w zdeterminowanego i nagradzanego twórcę znanego dziś jako L.U.C. Wszystko to przez pryzmat baśniowo ukazanego Miasta Stumostów ? Wrocławia.


WIBRACJE PALSECAM #7

Julien Ottavi (Francja), support: Radosław Włodarski
19.01. g. 19 Scena Nowa / bilety: 10 zł

Julien Ottavi od lat interesuje się komputerowym przekształcaniem głosu. Jest założycielem i członkiem kwartetu kameralnego współczesnej muzyki elektroakustycznej, a także członkiem projektu APO33, którego celem jest propagowanie tzw. audio artu. Poza muzyką zajmuje się również programowaniem, elektroniką, sieciami komputerowymi oraz przenikaniem się techniki i sztuki.
Radosław Włodarski ? artysta od 20 lat działający na styku muzyki/kolażu/grafiki/instalacji/poezji. W realizacjach dźwiękowych ? solo i grupowych ? proponuje de/kolaż i mutacje odgłosów przemysłowej natury zarówno antypiosenkowej, jak i ocierającej się o twórczość zrytmizowaną.


?PROJEKT EDUKACJA ARTYSTYCZNA? II EDYCJA

wernisaż: 15.01. g. 18
16- 29.01.przestrzenie zamku / wstęp wolny

Wystawa prac zgłoszonych do II ogólnopolskiego konkursu na najlepszy dyplom magisterski z lat 2011 i 2012 kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Konkurs jest oparty na ideach realizowanych wcześniej przez Wydział, który łączy promocję sztuki i przygotowanie do jej odbioru, podkreślając ważność refleksji teoretycznej. Do tegorocznej edycji zgłoszono 18 osób z 9 ośrodków akademickich.
Organizatorzy: Wydział Edukacji Artystycznej UA w Poznaniu oraz CK ZAMEK.

KAMIL STRUDZIŃSKI ? ?ZWIASTUNY DOJRZAŁOŚCI?
wernisaż: 30.01. g. 19
31.01.-3.03. Galeria Fotografii pf / bilety: 2, 3 zł
Kuratorzy: Sabina Palmowska, Bartosz Buszkiewicz

Wystawa otwiera projekt kuratorski pt. ?Ludzkie przypadki?, na który składają się trzy indywidualne wystawy (Kamila Strudzińskiego, Michała Sosny, Anny Orłowskiej).
Bohaterami fotografii Strudzińskiego są dzieci, ale ukazane w sposób bardzo niestereotypowy. Niejednoznaczność wypowiedzi fotografa budowana jest za pomocą ujęć, w których nie obsadzalibyśmy dziecięcych postaci ? zdjęcia odbiegają od naszych przyzwyczajeń czy skojarzeń, wywołują pewną konsternację, zmieszanie.
Kamil Strudziński (1983), absolwent ASP w Poznaniu na Wydziale Komunikacji Multimedialnej. Studiował również w School of Art and Design w Nottingham (2006). Jego zdjęcia były publikowane m.in. w izraelskim ?Picnic Magazine?, w kwartalniku ?Fotografia?, we włoskim ?Elle, Marie Claire? Uczestniczył w wystawach: m.in. ?Fresh&Polish? (Budapeszt, Węgry), Fabryka Fotografii (Fotofestiwal w Łodzi). Współpracuje z Galerią Starter (www.starter.org.pl).

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...